«جهانبخش» کاتالیزوری که اخراج «هیوتون» را تسریع کرد

ساعت 17:24 چهار شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

تهران- ایرنا- تارنمای معتبر «اسپورت360» در گزارشی ضمن قرار دادن نام «علیرضا جهانبخش» در فهرست پنج نفره بدترین انتقالات فصل لیگ برتر جزیره، عملکرد ضعیف وی را یکی از عمده دلایل برکناری سرمربی تیم برایتون توصیف کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا اسپورت360 روز چهارشنبه نوشت: ناتوانی باشگاه برایتون از نتیجه گرفتن از خریدهای تابستانی خود منجر به برکناری «کریس هیوتون» سرمربی این تیم شد و هیچ کس مثل «علیرضا جهانبخش» نمی توانست این فرآیند را تسریع کند.
در ادامه این مطلب آمده است: کارنامه آماری نخستین فصل حضور جهانبخش در لیگ جزیره به عنوان بازیکنی که پس از به ثمر رساندن 21 گل برای آلکمار در لیگ برتر هلند و فتح عنوان آقای گل این رقابت ها با سر و صدای رسانه ای به برایتون ملحق شد، از این قرار است: 19 بازی، بدون گل زده، بدون پاس گل!
براساس آمار و ارقام تهیه شده توسط تارنمای «هوواسکورد» بازیکنی که قرار بود خلاق باشد تنها موفق به ارسال پنج پاس کلیدی در تمام بازی ها شد؛ برای بازیکنی که با برچسب سرعتی به برایتون آمد تنها 11 دریبل موفق ثبت شد که چهار مورد آن در یک بازی رخ داد.
و تنها دلیلی که وینگر ایرانی در صدر این فهرست قرار ندارد این است که مرغ های دریایی آلبیون، همه آنچه در گاوصندوق داشتند را برای وی خرج نکردند. البته ناگفته نماند که 17 میلیون پوند هم به خود مبلغ بزرگی برای آنها محسوب می شود.
فهرست چهار بازیکن دیگر حاضر در فهرست مذکور از قرار زیر است:
نبی کیتا - از لایپزیگ به لیورپول - 53 میلیون پوند
ریاض محرز - از لستر به منچسترسیتی - 60 میلیون پوند
ژان میشل سری - از نیس به فولام - 27 میلیون پوند
فرد - از شاختار به منچستریونایتد - 53 میلیون پوند
این توصیفی بود که تارنمای فوتبال 360 از فصل ناامید کننده جهانبخش در اولین تجربه اش در لیگ برتر جزیره ارائه داد.
ورزشی**3991**9129

کلید واژه