شکست پرسپولیس برابر السد در ثانیه‌های آخر/ هدیه داور به تیم قطری

ساعت 21:40 سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

تیم فوتبال پرسپولیس که نخستین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا را با تساوی خانگی پشت سرگذاشته بود، در دومین دیدار برابر تیم السد قطر شکست خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران،  دیدار تیم‌های فوتبال السد قطر و پرسپولیس ایران در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۱۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه آغاز شد که جدال دو تیم با برتری یک بر صفر السد به پایان رسید.

در این دیدار سرخپوشان نمایش خوبی در نیمه اول داشتند و بارها روی دروازه حریف صاحب موقعیت شدند اما نتوانستند دروازه السد را باز کنند. میزبان قطری هم در چند مورد به راحتی از خط دفاعی پرسپولیس عبور کرد اما نتوانست خطر جدی را روی دروازه بیرانوند ایجاد کند.

البته السد در دقیقه پایانی بازی به یک گل رسید که داور اعلام آفساید کرد. این گل را بغداد بونجاح به ثمر رساند اما از سوی داور پذیرفته نشد.

در نیمه دوم تیم السد فشار زیادی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد و موقعیت‌های خطرناکی هم نصیب این تیم شد اما علیرضا بیرانوند با نمایشی خوب مانع از باز شدن دروازه اش شد.

البته شاگردان برانکو هم صاحب دو موقعیت خوب توسط بودیمیر و نورالله‌ی شدند که هر دو ضربه با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

دقایق پایانی با فشار دو چندان السد همراه بود و این تیم از جناحین توپ‌های زیادی را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد اما در ضد حمله پرسپولیس توسط علی علیپور صاحب یک موقعیت تک به تک و عالی شد اما تعلل این بازیکن در زدن ضربه آخر باعث شد مدافع حریف توپ را مهار کند.

در حالی که داور چهار دقیقه وقت اضافه برای این دیدار اعلام کرده بود، تیم السد در دقیقه ۹۴ صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه شد که این ضربه روی دروازه سرخ‌ها ارسال شد و بغداد بونجاح در موقعیت آفساید و با ضربه سر توپ را وارد دروازه کرد.

پرسپولیس در حالی سه امتیاز این دیدار را با یک گل آفساید از دست داد که در دیدار اول برابر پاختاکور هم یک گل آفساید دریافت کرده بود.

با این تساوی پرسپولیس یک امتیازی شد و در انتهای جدول گروه خود قرار گرفت.