منصوریان: بازی سختی با استقلال خوزستان داریم

ساعت 01:01 پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳

سرمربی نفت تهران گفت: من احترام خاصی برای تفکرات عبدالله ویسی قائلم. با توجه به این که بازیکنان با تجربه خوبی نیز به جمع آنها اضافه شده است، بازی سختی را مقابل آنها پیش‌رو داریم

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با استقلال خوزستان درباره انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد تیم ملی و کارلوس کی‌روش و این که گفته می‌شود تیم ملی هیچ گونه تغییر تاکتیکی را در جام ملت‌های آسیا نداشت، اظهار کرد: ما برای تغییر سیستم نیاز به برگزاری بازی‌های دوستانه متعدد داریم تا در آن بازی‌ها سیستم‌های مختلف را آزمون و خطا کنیم و پس از آن به سیستم مطلوب خود برسیم و برای تغییر سیستم صرفا تمرین کافی نیست. بعد از جام جهانی برای کارلوس کی‌روش کاری نکردیم که انتظار داشته باشیم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا تغییر سیستم داشته باشد. بنابراین تیم ملی مجبور شد تا بازی‌های گروهی را به عنوان نوعی بازی تدارکاتی در نظر بگیرد و آزمون و خطا را در آنجا انجام دهد. کما این که دیدیم در بازی با عراق این تغییر سیستم اعمال شد. به نظرم بازی با عراق نقطه رشد فوتبال تیم ملی بود و تنها کارت قرمز مهرداد پولادی بود که جریان بازی را تغییر داد.

وی در این باره افزود: من از منظر فضای علمی وارد شده به فوتبالمان به حضور کارلوس کی‌روش در ایران نگاه می‌کنم. مطمئنا کی‌روش در مدت حضورش در کشورمان بر روند مربیگری ما تاثیر گذاشته است. من تا پیش از این که با او کار کنم از تکنولوژی‌هایی مثل GPS و مانتیورینگ اطلاعی نداشتم. مسایلی که ما اکنون در باشگاه نفت به کار می‌بریم. با احترامی که برای تمام همکارانم قائل هستم که برخی از آنها مربی بنده نیز بوده اند باید بگویم که من مربیگری‌ام را مدیون کی‌روش هستم. تاثیری که او بر پیشرفت علمی فوتبال ما گذاشته است، باعث شده تا مربیان همچون من، عبدالله ویسی و دیگران در رنکینگ علمی مربیگری در جهان قرار بگیرند.

منصوریان با بیان این که مردم با شور و حال خاصی کی‌روش را دوست دارند، گفت: باید کارلوس را یک ایرانی ببینیم. نمی‌توان گفت که افکار عمومی همیشه اشتباه می‌کند. وقتی بسیاری از مردم از او حمایت می‌کنند حتما او داشته‌هایی دارد.

سرمربی نفت تهران در پاسخ به این سوال خبرنگار ایسنا، مبنی بر این که با توجه به پیشنهادهای مرتضی پورعلی گنجی از برخی باشگاه‌های اروپایی و همچنین باشگاه‌های حاشیه خلیج فارس، باشگاه نفت چه برنامه ای برای ترانسفر این بازیکن در نظر دارد؟ خاطر نشان کرد: من روی 14 بازیکن خود بسیار حساسم، چرا که مربی آنها در تیم ملی امید بودم. من به هیچ عنوان صلاح نمی دانم و اجازه نمی دهم بازیکن زیر 23 سالم در باشگاه‌های عربی بازی کند. به خاطر مسائل مالی وارد باشگاه‌های عربی شود. اگر پیشنهادی از بوندسلیگا ، لیگ انگلیس یا سایر لیگ‌های مطرح دنیا باشد، قطعا با فراغ بال می‌پذیریم، چرا که می خواهیم باشگاه نفت نه تنها دروازه‌ای برای ورود به تیم ملی باشد، بلکه دری برای لژیونر شدن نیز باشد. نظر من بر این است که پورعلی گنجی مثل علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و سایر بزرگان فوتبال ما ابتدا وارد لیگ‌های اروپایی شود و بعد از 30 سال می‌تواند به خاطر مسائل مالی در تیم‌های عربی بازی کند. هر چند در این برهه مسائل مالی برای ما مهم است، ولی من با باشگاه صحبت کرده ام تا منابع مالی به گونه‌ای تامین شود که ما مجاب نشویم پورعلی گنجی را به عرب ها بفروشیم.

منصوریان با تمجید از اقدام کارلوس کی‌روش برای بازی دادن پورعلی گنجی در قلب خط دفاعی، خاطر نشان کرد: من هرگز فکر نمی کردم که کی‌روش چنین ریسکی کند و او را در با بعد از یک بازی دوستانه که مقابل عراق در خط دفاعی بازی داد در جام ملت‌های آسیا نیز از او به عنوان جایگزین پژمان منتظری استفاده کند.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری درباره بازی روز جمعه تیمش مقابل استقلال خوزستان نیز، اظهار کرد: فکر می‌کنم که ما بعد از 50 روز باید لیگ را از ابتدا شروع کنیم. ما در این 50 روز کار بدنی روی بازیکنان انجام دادیم. مطمئنم فردا با استقلال خوزستانی متفاوت بازی خواهیم داشت. من احترام خاصی برای تفکرات عبدالله ویسی قائلم. با توجه به این که بازیکنان با تجربه خوبی نیز به جمع آنها اضافه شده است، بازی سختی را مقابل آنها پیش‌رو داریم. بنابراین باید بگویم که این بازی برای ما ارزش بیش از شش امتیاز دارد.

سرمربی نفت تهران در این باره خاطر نشان کرد: در این بازی ما شش بازیکن خود را در اختیار نخواهیم داشت و به آنها استراحت دادیم. سه بازیکن که برای تیم بزرگسالان بازی می‌کردند و سه بازیکن که در تیم ملی امید حضور داشتند. هر چند ممکن است وحید امیری در بازی فردا روی نیمکت بنشیند و در صورت لزوم از او استفاده کنیم، ولی بیرانوند و پورعلی گنجی در استراحت به سر می برند.

وی درباره اردوی ترکیه تیمش نیز اظهار کرد: این اردو باعث همدلی و وحدت تاکتیکی میان بازیکنانم شد. تلاشم بر این بود تا شرایط بازیکنان 20 ساله‌ام را به بازیکنان با تجربه تیم نزدیک کنم.

منصوریان در پایان با اشاره به تعطیلی طولانی مدت لیگ و این که این وقفه به تیم‌ها ضربه می‌زند، گفت: قطعا این تعطیلی در روند ما تاثیر می گذارد چرا که ما در یک روند صعودی بودیم، ولی موضوع برای سایر تیم‌ها نیز صادق است.

وی درباره وضعیت مصدومان و محرومان تیمش نیز گفت: در بازی فردا (جمعه) مبعلی را به دلیل مصدومیت و گرفتگی همسترینگ چپ در اختیار نخواهیم داشت. غلامرضا رضایی نیز هفته پیش به جمع ما اضافه شد و شرایط آماده ای برای بازی مقابل استقلال خوزستان را ندارد.

ا‌نتها‌ی‌پیا‌م

کلید واژه