تاج: از برخوردهای نظارتی استقبال می کنیم

ساعت 13:11 یک شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: مساله فلسطین برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد و با منطق خودمان پیش می رویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران و به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در حاشیه مراسم سمینار آموزشی داوران و کمک داوران ویدئویی VAR اظهار داشت: در کنگره فیفا دو موضوع متفاوت دنبال شد، مساله فلسطین برای ما از اهمیت زیادی برخوردار بود چرا که کشورهای ایران، الجزایر و فلسطین تقاضا داشتند که باید به موضوع هجمه هایی که علیه فوتبال فلسطین شده بود، پرداخته شود. از بین شهدای فلسطینی ۱۱۸ نفر عضو جامعه فوتبال این کشور بودند.

او ادامه داد: فلسطینی ها اکنون هیچ زمینی برای انجام مسابقه ندارند و تاکنون ۶۰۰ حمله نظامی از سوی رژیم صهیونیستی به سمت زمین های ورزشی این کشور انجام شده است و این موضوع دردناک است و فردی باید در این کنگره از این موضوع دفاع می کرد.

او افزود: نماینده رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نمایندگان ایران و فلسطین جو کنگره را به هم می زنند که به نظرم کار درست را نمایندگان این دو کشور انجام دادند. منطق کشور ما پویا است و کار درستی را در این کنگره انجام دادیم.

تاج خاطر نشان کرد: بحث کمک داور ویدیویی VAR در این کنگره انجام شد که خیلی مثمر ثمر بود. همچنین تغییر در برخی از قوانین در مسابقات نیز مورد بحث قرار گرفت.

رییس فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: در کنگره AFC هم یک دقیقه سکوت به احترام شهدای فلسطینی صورت گرفت.

کار درستی در کنگره فیفا انجام دادیم/از برخوردهای نظارتی استقبال می کنیم

او درباره موضوع فساد اخیر در فوتبال کشور گفت: فسادی که رخ داده مربوط به سال ۱۴۰۰ و در یکی از باشگاه های استان کرمان است. یک نهاد نظارتی روی این پرونده به صورت جدی مشغول فعالیت است و ما از آن حمایت می کنیم. ما برخی از پرونده ها را در کمیته اخلاق و کمیته انضباطی رسیدگی نمی کنیم چون برخی از پرونده ها باید حتماً در سیستم قضایی کشور مورد بررسی قرار بگیرند و اگر مراجمع قضایی رای دادند ما به پیروی از آن رای، حکم فوتبالی خود را اعلام می کنیم.

تاج تصریح کرد: مجموعه فدراسیون فوتبال در خصوص فساد های اخیر پیگیری های زیادی را انجام داده است. همه رسانه های می توانند پرونده های مربوط به فساد را دنبال کنند. اگر بازیکن باشد در کمیته اخلاق و اگر سایر افراد باشند در مراجع قضایی به آن رسیدگی می شود. نباید آبروی فردی را برد و باید به طور اصولی به موضوعات رسیدگی کرد.

رییس فدراسیون در خصوص استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی در هفته های پایانی لیگ گفت: امکان استفاده از VAR در مسابقات لیگ برتر وجود ندارد اما در تلاش هستیم تا در فینال جام حذفی از VAR استفاده کنیم.