آخرین وضعیت پرسپولیس و استقلال برای دریافت مجوز باشگاهی

ساعت 12:26 سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

پنجمین جلسه رفع مشکلات باشگاه های استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز باشگاهی با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،دکتر مصطفی زارعی،مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون در این باره عنوان کرد: این جلسه با حضور وزیر ورزش و جوانان و کلیه معاونین وی، رئیس فدراسیون فوتبال و مدیران  دو باشگاه و کارشناسان خبره در محل وزارت ورزش برگزار شد. در این جلسه آخرین مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه با اهتمام دو باشگاه و پیگیری وزارت ورزش و جوانان مدارک معیارهای پرسنلی، ورزشی و زیرساختی این باشگاه ها بارگذاری شده است.

وی ادامه داد:دو باشگاه تاکنون بیش از 800 صفحه سند و مدرک برای این معیارها بارگذاری کرده اند و اکثر این مدارک مورد تایید کارشناسان دپارتمان مجوز باشگاهی نیز قرار گرفته است. با همکاری وزارت ورزش برخی از مشکلات مزمن این باشگاه ها پس از سالیان متمادی حل شده است. برای مثال طرح خروج اضطراری و گواهی ایمنی استادیوم آزدای پس از سالها تهیه و به تایید مراجع قانونی رسیده است. مشکلات مالیات و بیمه باشگاه ها تا حد زیادی حل شده است. مدارک حقوقی اعضای هیات مدیره باشگاه اصلاح شده است و این اتفاقات خوبی است که رشد و توسعه فوتبال را در پی خواهد داشت.
مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون  درباره پایان مهلت تسویه حساب بدهی های معوق باشگاه ها، اظهار کرد: در هفته گذشته عمده مطالبات معوق بازیکنان و مربیان از سوی باشگاه ها پرداخت شده است. خوشبختانه در مهلت مقرر 13 باشگاه لیگ برتری توانستند بدهی های خود را تعیین تکلیف کنند. اکثر باشگاه ها بدهی های را پرداخت کرده اند، برخی از باشگاه ها نیز نسبت به انعقاد تفاهم نامه با بازیکنان و باشگاه های دیگر برای تعویق پرداخت اقدام کرده اند و خطری از این منظر این باشگاه ها را تهدید نخواهد کرد. در این جلسه مقرر شد مدارک حقوقی و مالی این دو باشگاه نیز تا پیش از پایان مهلت مقرر بارگذاری شود تا بررسی های لازم از سوی دپارتمان مجوز بعمل آید.
زارعی درباره مشکل مالکیت مشترک دو باشگاه گفت: تلاش های بسیاری در این زمینه انجام شده است اما هنوز به صورت قطعی این مشکل حل نشده است. متاسفانه این موضوع برای اخذ مجوز چالش های زیادی برای این باشگاه ها به وجود خواهد آورد و سبب ابتر ماندن تمام تلاش هایی دیگر خواهد شد. امیدورام دستگاه ها و مدیران محترم حساسیت موضوع را درک کرده و در فرصت بسیار محدود باقی مانده بتوانند این مشکل را نیز مانند بقیه مشکلات مرتفع کنند.