سجادی: برای انتخاب سرمربی تیم ملی مسئله‌ای را نپسندیدیم اما دخالت نکردیم/ ۷۰ درصد از بودجه ما تخصیص یافته است

ساعت 09:11 دو شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی تیراندازی در مورد بودجه تخصیص‌یافته به این وزارتخانه صحبت کرد.

aa

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، حمید سجادی در حاشیه بازدید از اردوی تیم‌های ملی تیراندازی و برگزاری مراسم تجلیل از مدال‌آوران این رشته اظهار داشت: در ادامه برنامه‌هایی که به صورت ادواری در خدمت فدراسیون‌های مختلف هستیم، امروز به فدراسیون تیراندازی آمدیم. یک وقت خوبی اختصاص پیدا کرد که شامل نشست، بازدید و یک مسابقه نمادین می‌شد و خیلی خوب بود. بچه‌های تیم ملی برنامه خوبی را اجرا کردند. همچنین نکاتی مختلفی توسط کادر فنی و ورزشکاران عنوان شد و آنها درددل‌ها، درخواست‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند؛ به ویژه جواد فروغی دارنده مدال طلا در المپیک.

می‌خواهیم در ادامه راه بهترین خدمت را داشته باشیم
وی ادامه داد: من در گفت‌وگو با آنها چند نکته را گفتم و عنوان کردم که برنامه‌های وزارت ورزش همه در جهت آن است که در ادامه راه بهترین خدمت را داشته باشیم. ما آوردگاه‌های مهمی را پیش رو داریم و ورزشکاران اردوهای مهمی را دارند که بازی‌های آسیایی و ادامه روند کسب سهمیه المپیک از جمله آنهاست.

70 درصد از بودجه وزارت ورزش تخصیص یافته است
وزیر ورزش و جوانان با یادآوری اینکه «اولین سهمیه ما برای المپیک پاریس توسط هانیه رستمیان در تیراندازی کسب شد.»، خاطر نشان کرد: در ادامه برنامه امروز رئیس و دبیر فدراسیون تیراندازی از اهمیت کسب این سهمیه صحبت کردند. امتیاز هانیه رستمیان 100 از 100 و در بخش سرعتی بود و توانست سهمیه را بگیرد. اینجا امکاناتی در فدراسیون وجود دارد که نیاز به بروزرسانی دارد. ما در خدمت فدراسیون هستیم. یک بودجه‌ای هم داریم که سهم هر فدراسیون مشخص است و طی یک تفاهم‌نامه تنظیم شده است. تا الان 70 درصد از بودجه ما از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص پیدا کرده است و سعی می‌کنیم همان 70 درصد را به فدراسیون‌ها اختصاص بدهیم.

 

ناشکر نیستیم اما بودجه ورزش باید ارتقا پیدا کند
وی ادامه داد: البته بر حسب ضرورت به برخی از فدراسیون‌ها بیشتر از 70 درصد را پرداخت کرده‌ایم، چون نیاز داشتند، اما در حال تلاش هستیم تا بودجه همه فدراسیون‌ها را به این حد برسانیم. ما در حال پیگیری هستیم تا در این یکی دو ماه پایان سال بودجه ورزش را که چیز خاصی هم نیست، بپردازیم. وزارت ورزش مبلغ 550 میلیارد تومان برای همه فدراسیون‌ها و انجمن‌ها در اختیار دارد که عدد قابل توجهی نیست. ناشکر هم نیستیم، ولی این عدد حتماً نیاز به ارتقا دارد. ما در حال کمک به فدراسیون‌ها هستیم تا راه‌های درآمدزایی را مقابل پای‌شان بگذاریم. البته فدراسیون‌ها نیز از طریق حامیان مالی و پخش زنده می‌توانند درآمدزایی داشته باشند. همچنین باشگاه‌ها می‌توانند شکل بگیرند و بخشی از حضور قهرمانان و ورزشکاران در رقابت‌های باشگاهی توسط آنها تأمین شود. اینها حداقل کارهایی است که در حال انجام هستیم.

فدراسیون تیراندازی نیاز به حمایت و توجه دارد
سجادی همچنین تصریح کرد: برخی رشته‌ها برای‌مان خیلی مهم هستند؛ رشته‌های پایه و پرمدال مثل دوومیدانی، ژیمناستیک و شنا و البته تیراندازی و قایقرانی که پرمدال هستند. این فدراسیون‌ها برای ما مهم هستند و تک تک ‌آنها می‌توانند بزرگی‌های زیادی را برای ما خلق کنند. در مجموع امروز برای من روز خوبی بود و آنچه را که باید از نزدیک می‌دیدم، مشاهده کردم. فدراسیون تیراندازی نیاز به حمایت و توجه دارد. فدراسیون تیراندازی منابعی که تاکنون در اختیارش بوده، واقعاً ناچیز است، ولی متأسفانه بضاعت ما نیز همین بوده است.

در حال برنامه‌ریزی هستیم تا فدراسیون از سایر منابع بهره‌مند شوند
وزیر ورزش و جوانان در مورد بودجه فدراسیون‌های ورزشی گفت: من در جلسات برنامه‌ریزی بودجه برای فدراسیون‌ها نیستیم و معمولاً معاون ورزش قهرمانی، معاون مالی، معاون ورزش بانوان و همچنین رغبتی که مدیرکل برنامه‌ریزی است، در جلسات هستند و برنامه‌ریزی را به نسبت منابعی که وجود دارد، انجام می‌دهند و به یک تفاهم‌نامه می‌رسند که امضا می‌شود و طبق آن تفاهم‌نامه، منبعی را که به دست‌مان می‌رسد به آنها می‌دهیم. شرایط در کمیته ملی المپیک نیز همین‌گونه است. این نهاد هم بودجه‌ای دارد که در طول سال به فدراسیون‌ها داده می‌شود. اینها سهم‌های دولتی ماست، اما در حال برنامه‌ریزی هستیم تا فدراسیون‌ها از سایر منابعی که وجود دارد، بتوانند بهره‌مند شوند.

 

در ماجرای آکادمی فوتبال بزرگنمایی شده است
وی در پاسخ به این سؤال که آیا گزارش جدیدی درباره آکادمی فوتبال مشهد به او داده شده و اینکه پیگیری‌ها به چه شکل است، یادآور شد: دیروز که به‌طور مفصل با مدیرکل ورزش و جوانان استان صحبت می‌کردیم، او گفت موضوع آنطور که بیان و منعکس شده است، به این شکل نیست و بزرگنمایی شده است. هنوز هم چیزی ثابت نشده است. دو سه مطلب شبیه شکواییه بوده که به مراجعی همچون حراست اداره کل ورزش و جوانان رسیده است. من تقریباً روزی دو بار این موضوع را پیگیری می‌کنم که آخرین بار مربوط به شب گذشته می‌شود. گفتند که هنوز چیزی ثابت نشده است، ولی پیگیری می‌کنند تا ببینند اصل قضیه چیست. این موضوع برای ما خیلی مهم است. قطعاً نتیجه این رسیدگی در تصمیم‌گیری‌های ما و برای ادامه راه ما در مسیر تصمیمات و تغییرات و هر چیزی که لازم باشد، مهم است. من خودم شخصاً در حال پیگیری این موضوع هستم.

برای انتخاب سرمربی تیم ملی مسئله‌ای را نپسندیدیم اما دخالت نکردیم
سجادی اینکه وزارت ورزش در موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی دخالت دارد را رد کرد و اظهار داشت: به هیچ عنوان اینگونه نیست. ما یکسری وظایف نظارت بر طبق قانون داریم. ما چیز خاصی نگفته بودم که بگویند دخالت می‌کنیم. من در برنامه تلویزیونی که شرکت کرده بودم، گفتم یک خبر ناموثق به دست ما رسیده است که تأیید نمی‌کنیم. این خبر ناموثق حاکی از آن بود که بخواهند سرمربی ایرانی انتخاب کنند که آن فرد، سرمربی یکی از تیم‌های باشگاهی است و اگر بخواهند او را به تیم ملی بیاورند، نمی‌توانند و باید تا پایان فصل طول بکشد. بر همین اساس می‌خواهند تا پایان فصل یک مربی موقت بگذارند. ما نیز گفتیم اینکه یک مربی موقت باشد و در پایان فصل دوباره مربی را عوض کنیم و فرد دیگری را بیاوریم، مصلحت نیست. در واقع ما این مسئله را نپسندیدیم. نه اینکه چنین موضوعی را به ما گفته باشند، بلکه گفتم یکسری اخبار غیرموثق و شبیه شایعه به من رسیده بود که خوشخبتانه صحت نداشت.

انتهای پیام/

aa

کلید واژه