پایان روز دهم جام جهانی؛ حذف یوزهای ایرانی و صعود هلند، سنگال، انگلیس و آمریکا

ساعت 08:46 چهار شنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

تیم‌های ملی هلند، سنگال، انگلیس و آمریکا با کسب پیروزی در روز پایانی مرحله گروهی توانستند به جمع 16 تیم برتر صعود کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، روز دهم مسابقات جام جهانی از روز سه‌شنبه آغاز شد و طی 3 روز آینده با انجام مسابقات دور سوم مرحله گروهی، تکلیف تیم‌های صعودکننده به مرحله حذفی مشخص می‌شود. در مسابقات ، از ساعت 18:30 به صورت همزمان تیم‌های ملی هلند-قطر و اکوادور-سنگال در گروه نخست جام جهانی 2022 به مصاف هم رفتند و نکته جالب‌توجه اینکه هر 4 تیم روی کاغذ شانس صعود به مرحله حذفی را داشتند! هلندی‌ها هدایت لوئیس فن‌خال توانستند روز کم دردسری را مقابل میزبان رقابت‌ها پشت سر بگذارند و با گلزنی کودی گاکپو و فرانکی دی‌یونگ توانستند با عبور از سد قطر به عنوان صدرنشین گروه یک به مرحله حذفی صعود کنند و در بازی همزمان، تیم ملی سنگال با درخشش کالیدو کولیبالی موفق شد در یک بازی جذاب و تماشایی با نتیجه 2 بر یک از سد اکوادور بگذرد تا شاگردان آلیو سیسه به عنوان تیم دوم گروه A به جمع 16 تیم برتر جام جهانی 2022 قطر راه یابند.

تیم ملی ایران هم از ساعت 22:30 در یک بازی حساس و حیثیتی مقابل تیم ملی آمریکا قرار گرفت و در بازی همزمان، تیم‌های ملی انگلیس و ولز مقابل هم صف‌آرایی کردند که به مانند دیدارهای گروه اول، در گروه دوم هم هر 4 تیم برای صعود به مرحله حذفی از شانس صعود برخوردار هستند. انگلیسی‌ها با درخشش مارکوس رشفورد توانستند با 3 گل ولز را از پیش بردارند و با صدرنشینی و سرگروهی به مرحله حذفی صعود کنند و در دیگر مسابقه، تیم ملی آمریکا با تک گل کریستین پولیسیچ از سد تیم ملی ایران گذشت تا شاگردان کارلوس کی‌روش از گردونه رقابت‌ها کنار بروند و آمریکایی‌ها به مرحله حذفی صعود کنند.

روز یازدهم مسابقات جام جهانی 2022 قطر در شرایطی پیگیری می‌شود که دیدارهای روز پایانی مرحله گروهی در گروه‌های سوم و چهارم دنبال خواهد شد.

        * تونس - فرانسه (ساعت 18:30 به وقت تهران)

        * استرالیا - دانمارک (ساعت 18:30 به وقت تهران)

        * لهستان - آرژانتین (ساعت 22:30 به وقت تهران)

        * عربستان - مکزیک (ساعت 22:30 به وقت تهران)