جهانبخش: تمرکزمان را روی بازی با ولز گذاشته ایم

ساعت 08:42 سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در نیمه دوم بهتر بودیم و روبه جلو بازی کردیم. ما در این نیمه پرس روبه جلو داشتیم، ولی کارمان کافی نبود تا بازی را بتوانیم بیشتر تهاجمی کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا جهانبخش پس از دیدار برابر تیم ملی مقابل انگلیس و اینکه پس از مصدومیت علیرضا بیرانوند نظم دفاعی تیم ملی به‌هم ریخت، گفت: ما در 20 دقیقه اول سعی کردیم شاکله دفاعی‌مان را خیلی خوب حفظ کنیم، اما بعد از گل اول بچه‌ها تمرکزشان را از دست دادند و شاکله تیم ما به‌هم ریخت. در چنین سطحی اگر فضا و شرایط را برای تیم حریف با چنین کیفیتی فراهم کنیم قطعاً شرایط به نفع آنها خواهد شد و در نیمه اول به این شکل بازی کردیم.
وی ادامه داد: در نیمه دوم بهتر بودیم و روبه جلو بازی کردیم. ما در این نیمه پرس روبه جلو داشتیم، ولی کارمان کافی نبود تا بازی را بتوانیم بیشتر تهاجمی کنیم.
بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به این موضوع که اگر اتفاقات نیمه اول رخ نمی‌داد، جریان بازی طور دیگری رقم می‌خورد، تصریح کرد: درست است، ما صحبتی که کرده بودیم و می‌دانستیم که 25 دقیقه اول مهم است و در نیمه دوم می‌توانیم بهتر بازی کنیم. به‌هرحال این بازی اولین دیدار یکسری از بازیکنان ما در جام جهانی بود و به خاطر همین می‌دانستیم که اگر نیمه اول را با یک شرایط خوب سپری کنیم نیمه دوم می‌تواند متفاوت باشد، ولی متأسفانه سه گلی که در نیمه اول دریافت کردیم، شرایط را برای ما سخت کرد.
جهانبخش در پاسخ به این پرسش که با وجود شکست ناامیدکننده مقابل انگلیس، تیم ملی به بازی‌های آینده امید دارد، تصریح کرد: قطعاً امید داریم. زمانی که بعد از بازی در رختکن بودیم صحبت کردیم که تمرکزمان را روی بازی با ولز بگذاریم و این بازی برای ما تمام شده است. حتی امشب هم نمی‌توانیم به بازی امروز فکر کنیم. قطعاً شانس زیادی برای اینکه بتوانیم نتایج خوبی در دو بازی بعدی بگیریم، داریم و به امید خدا به هدف‌مان خواهیم رسید.