مدافع آمریکا جام جهانی را از دست می‌دهد?

ساعت 17:25 سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

یکی از مدافعان اصلی تیم ملی فوتبال آمریکا ممکن است شانس حضور در جام جهانی قطر را از دست بدهد.

aa

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مایلز رابینسون مدافع تیم ملی فوتبال آمریکا پس از اینکه تیم باشگاهی‌اش اعلام کرد دچار پارگی آشیل شده است، ممکن است مسابقات جام جهانی 2022 قطر را از دست بدهد، این در حالی است که آمریکا در گروه B بیست‌ودومین دوره این رقابت‌ها با انگلیس، ایران و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اسکاتلند، اوکراین) همگروه است.

رابینسون 25 ساله که در 13 بازی از 14 بازی مرحله انتخابی جام جهانی قطر در منطقه کونکاکاف برای آمریکا به میدان رفت، روز شنبه و در جریان برتری 4 بر یک آتلانتا یونایتد در مقابل شیکاگو فایر در هفته دهم لیگ حرفه‌ای فوتبال باشگاهی آمریکا (MLS) دچار این مصدومیت شد. طبق اعلام باشگاه آتلانتا یونایتد رابینسون قرار است مورد عمل جراحی قرار بگیرد.

این مدافع میانی تاکنون جایگاه ثابتی در ترکیب تیم ملی فوتبال آمریکا داشته و انتظار می‌رفت که او در جام جهانی قطر در کنار واکر زیمرمن، زوج همیشگی خود در قلب خط دفاعی تیم تحت‌هدایت گرگ برهالتر ایفای نقش کند که با این شرایط حضور او در این تورنمنت مهم فوتبالی در هاله‌ای از ابهام است.

طبق گزارش «خبرگزاری فرانسه»؛ در حالی که 4 تا 6 ماه زمان معمول برای بازگشت به فعالیت‌های سبک فوتبالی پس از پاره شدن آشیل نیاز است، بهبودی کامل می‌تواند تا یک سال طول بکشد.

مسابقات جام جهانی 2022 قطر، 196 روز دیگر و در تاریخ 21 نوامبر (30 آبان) آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

aa

کلید واژه