وداع استقلال با لیگ قهرمانان آسیا

ساعت 08:36 سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

تیم فوتبال استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال عربستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، دیدار مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه شب گذشته بین تیم‌های استقلال و الهلال در دبی برگزار شد که این دیدار با برتری ۲ بر صفر تیم عربستانی به پایان رسید.


استقلال در این دیدار با ترکیب سید حسین حسینی، عارف آقاسی (۷۹ متین کریم زاده)، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، وریا غفوری، آرش رضاوند، زبیر نیک‌نفس (۵۹ مهدی مهدی پور)، جعفر سلمانی (۶۲ بابک مرادی)، امیر حسین حسین‌زاده، ارسلان مطهری (آرمان رمضانی) و سبحان خاقانی (۴۶ امین قاسمی نژاد) به میدان رفت.


شاگردان فرهاد مجیدی در نیمه اول تلاش زیادی کردند تا دروازه حریف را باز کنند و صاحب موقعیت‌هایی هم شدند اما در زدن ضربه نهایی کم دقت بودند و در حالی که می‌توانستند نیمه اول را با تساوی به پایان برساندند در دقایق پایانی غافلگیر شدند و تن به شکست دادند.


در دقیقه ۳۹ این دیدار همکاری بازیکنان الهلال گومیس را وارد محوطه جریمه کرد و در حالی که مرادمند می‌توانست توپ را دفع کند و اجازه ندهد این بازیکن به توپ برسد، کنترلش را از دست داد و به زمین خورد تا گومیس با ضربه‌ای فنی دروازه حسینی را باز کند.


با وجود این که استقلال در ادامه تلاش کرد تا گل خورده را جبران کند اما حملات این تیم خیلی زهردار نبود و در نهایت نیمه اول بازی با شکست یک بر صفر نماینده ایران به پایان رسید.


با شروع نیمه دوم فرهاد مجیدی تغییراتی را در تیمش ایجاد کرد و با به میدان فرستادن قاسمی نژاد سعی کرد روند بازی را تغییر دهد اما در حالی که استقلال تلاش می‌کرد بازی را به تساوی بکشاند این تیم الهلال بود که برخلاف روال بازی گل دوم را به ثمر رساند.


در دقیقه ۵۶ تعلل بازیکنان خط دفاعی استقلال بازهم فرصت را برای الهلالی ها فراهم کرد تا با سیدحسین حسینی تک به تک شوند که این بار الدوساری توانست با ضربه‌ای زمینی بازی را ۲ بر صفر به سود تیمش کند.


بعد از این گل استقلال تغییر زیادی در روند بازی اش انجام داد و کاملاً متفاوت با دقایق قبلی به سمت دروازه الهلال حمله کرد و در چندین فرصت تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما دروازه بان الهلال با عملکردی قابل قبول اجازه باز شدن دروازه اش را نداد.


در دقایق پایانی استقلال بازهم روند تهاجمی خود را حفظ کرد و موقعیت‌هایی را روی دروازه حریف ایجاد کرد اما دفاع پرتعداد الهلال فرصت را از شاگردان مجیدی گرفت که به گل برسند و در نهایت آبی های ایران از دور مسابقات کنار رفتند.


با شکست استقلال برابر الهلال آبی پوشان از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند.