ایران در سید اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲؛ احتمال رویارویی با کره‌جنوبی، استرالیا و عربستان

ساعت 10:11 چهار شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله بعدی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در سید یک قرار دارد و احتمال تقابلش با کره‌جنوبی، استرالیا و عربستان وجود دارد.

چهره 12 تیم راه‌یافته به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آسیا مشخص شدند. تیم‌های ایران، ژاپن، استرالیا، کره‌جنوبی، عربستان، امارات، سوریه، چین، عراق، عمان، ویتنام و لبنان تیم‌هایی هستند که راهی مرحله بعدی شدند و باید در دو گروه شش‌تیمی برای صعود به جام جهانی و کسب چهار سهمیه مستقیم و نیم سهمیه در پلی‌آف به رقابت بپردازند.

 

قرعه‌کشی مرحله بعدی انتخابی جام جهانی پنجشنبه، 25 ژوئن (3 تیر ماه) برگزار خواهد شد که سیدبندی تیم‌ها در این قرعه‌کشی طبق رنکینگ فیفا خواهد بود. با توجه به آخرین رنکینگ فیفا نیز ایران در سید اول این قرعه‌کشی قرار دارد. در زیر سیدبندی تیم‌ها را به‌ترتیب رنکینگ آنها مشاهده می‌کنید:

 

سید یک: ژاپن و ایران
سید دو: کره‌جنوبی و استرالیا
سید سه: عربستان و عراق
سید چهار: امارات و چین
سید پنج: سوریه و عمان
سید شش: ویتنام و لبنان

 

به این ترتیب تیم ملی فوتبال کشورمان با ژاپن هم‌گروه نخواهد شد، اما احتمال رویارویی با سه قدرت دیگر آسیا یعنی کره‌جنوبی، استرالیا و عربستان وجود دارد. هم‌گروهی هم‌زمان با یکی از تیم‌های کره‌جنوبی یا استرالیا و عربستان نیز می‌تواند سخت‌ترین قرعه برای هر کدام از تیم‌های ایران یا ژاپن باشد که در سید اول قرار دارند.

 

ایده‌آل‌ترین قرعه برای تیم ایران با توجه به قدرت فعلی تیم‌های آسیایی می‌تواند استرالیا، عراق، چین، عمان و لبنان باشد که در این صورت باید منتظر رویارویی دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ نیز باشیم. همچنین سخت‌ترین قرعه را حضور تیم‌هایی چون کره‌جنوبی، عربستان، امارات، سوریه و ویتنام تشکیل خواهند داد که قدرت خود را در مرحله نخست انتخابی جام جهانی نیز نشان دادند.