ضوابط برگزاری دوره های آموزش مربیگری در زمان شیوع ویروس کرونا

ساعت 12:01 دو شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹

کمیته آموزش با ارسال نامه ای به هیاتهای فوتبال استانهای کشور ، ضوابط برگزاری دوره های آموزش مربیگری در زمان شیوع ویروس کرونا را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، با توجه به درخواستهای مکرر هیات های فوتبال استانی مبنی بر تعیین تکلیف برگزاری دوره های آموزش مربیگری در زمان شیوع ویروس کرونا و طبق استعلام های انجام شده از مراجع ذیصلاح و برگزاری جلسات کارشناسی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش، کمیته آموزش فدراسیون فوتبال اعلام کرد: برگزاری دوره های آموزش مربیگری در استانهای کشور با رعایت دقیق دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش ( که به پیوست این خبر است و کماکان امکان به روزرسانی دارد ) و  کسب مجوز های لازم از استانداری مربوطه بلامانع خواهد بود.


گفتنی است،  ضوابط اجرائی دوره های آموزش مربیگری در زمان شیوع ویروس کرونا به شرح زیر است:  


*هیات فوتبال استان پس از اطمینان از امکان اجرای دقیق دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش درخواست برگزاری دوره نماید.


*درخواست برگزاری دوره ها از سوی هیات فوتبال استانها به منزله آگاهی از دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش ، تضمین اجرای دقیق آن و قبول کلیه مسئولیتهای ناشی از قصور در اجرای آن خواهد بود.


*تعیین ، معرفی و استقرار پزشک مورد تایید دپارتمان پزشکی فدراسیون فوتبال و آمبولانس در هر دوره آموزش مربیگری جهت نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش و کمک به مصدومین احتمالی از ابتدا تا انتهای دوره الزامی می باشد.


*علاوه بر پزشک مستقر در محل برگزاری دوره ، ناظرین ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال نیز به طور مستمر از دوره های آموزش مربیگری بازدید خواهند نمود و در صورت عدم رعایت پروتکل های دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش مراتب جهت رسیدگی به فدراسیون فوتبال اعلام خواهد گردید. 


*عدم برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه.


*برای دوره های آموزش مربیگری D ، C ، بدنسازی و دروازه بانی فوتبال ایران ، فوتسال و فوتبال ساحلی ایران به هیچ عنوان از حضور تیم ها جهت کوچینگ دعوت نشود. دروس تئوری این دوره ها بصورت مجازی و دروس عملی بصورت حضوری برگزار خواهد شد. امتحانات تئوری و عملی این دوره ها نیز بصورت حضوری انجام خواهد شد.


*در دوره های آموزش مربیگری درجه B ، A و حرفه ای فوتبال آسیا ، بدنسازی سطح یک و دو فوتبال و فوتسال آسیا ، دروازه بانی سطح یک ، دو و سه فوتبال و فوتسال آسیا ، سطح یک و دو فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا و سطح سه فوتسال آسیا در صورتیکه از تیم ها برای کوچینگ استفاده شود رعایت دقیق دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش الزامی خواهد بود. دروس و امتحانات تئوری و عملی این دوره ها بصورت حضوری انجام خواهد شد.


*دوره های دانش افزایی بصورت حضوری یا مجازی قابل انجام خواهند بود.