تراکتور اولین باخت پرسپولیس را رقم زد

ساعت 22:04 جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸

تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ نوزدهم مقابل تراکتور شکست خورد تا اولین باخت سرخپوشان تهرانی در این فصل خیلی زود رقم بخورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، در یکی از مسابقات هفته دوم لیگ برتر فوتبال تیم های پرسپولیس و تراکتور از ساعت ۱۷:۴۵ امروز جمعه در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم  رفتند که این بازی در نهایت با یک گل به سود تراکتور خاتمه یافت. احسان حاجی صفی (۲+۴۵) با یک شوت از راه دور توانست زمینه ساز برد تراکتور شود.

 

گابریل کالدرون پرسپولیس را در این بازی با ترکیب علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری (جونیور)، مهدی شیری (امیر روستایی)، احمد نورالهی، امید عالیشاه (بشار رسن)، سیامک نعمتی، وحید امیری، مهدی ترابی و علی علیپور راهی میدان کرد. 

 

همچنین تراکتور با هدایت مصطفی دنیزلی با ترکیب رشید مظاهری، مسعود شجاعی، ایمان سلیمی، مهدی تیکدری، محمدرضا خانزاده، ویلیان میمبلا (ساسان انصاری)، اشکان دژاگه (سوگیتا)، رضا اسدی، میثم تیموری، احسان حاج صفی (سعید مهری) و کوین فورچونه وارد زمین شد. 

 


در نیمه نخست بازیکنان هر دو تیم اشتباهات زیادی در پاسکاری داشتند و بیشتر در حال محک زدن یکدیگر بودند. در دقیقه ۶ رشید مظاهری دروازه بان تراکتور اشتباهی کرد و توپ در محوطه جریمه به علی علیپور مهاجم پرسپولیس رسید. علیپور هم قدر این موقعیت بادآورده را ندانست تا دروازه تراکتور بسته بماند. دو دقیقه بعد پاس رو به عقب شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس اشتباه علیرضا بیرانوند را در پی داشت. این دروازه بان هم به سرعت توپ را راهی اوت کرد تا دروازه اش بسته بماند. 


در ادامه، شوت از راه دور فورچونه برای تراکتور در دقیقه ۱۶ بهترین موقعیت این تیم در نیمه نخست محسوب می شد. در دقیقه ۲۶ هم مهدی ترابی در گوشه محوطه جریمه تراکتور صاحب موقعیتی شد که نتوانست از آن استفاده کند. در شرایطی که هواداران دو تیم تصور می کردند این نیمه با نتیجه تساوی بدون گل تمام می شود، در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، احسان حاجی صفی بازیکن تراکتور با یک شوت از راه دور توانست تیمش را به گل اول بازی برساند.


نیمه دوم در شرایطی شروع شد که کالدرون امید عالیشاه را از زمین بیرون کشید و بشار رسن هافبک عراقی را جایگزین کرد. پرسپولیس در این نیمه برای جبران نتیجه بازی هجومی را به نمایش گذاشت اما سریال اشتباهات بازیکنان این تیم در پاسکاری ادامه داشت. نخستین موقعیت جدی در نیمه دوم توسط علی علیپور مهاجم پرسپولیس به دست آمد اما ثمری نداشت. تراکتور هم در این نیمه دست و پا بسته نبود و در چند نوبت دروازه پرسپولیس را تهدید کرد. 

میمبلا بازیکن پرویی تراکتور در دقیقه ۵۸ یک ضربه کاشته از راه دور به سمت دروازه حریف زد که بیرانوند این شوت سنگین را به کرنر فرستاد. دقایقی بعد مسعود شجاعی می توانست با یک ضربه سر گل دوم تراکتور را وارد دروازه پرسپولیس کند که توپ او با اختلاف کم از کنار دروازه بیرون رفت. 


بیژن حیدری داور این مسابقه بود. وی در این بازی به احسان حاج صفی و ایمان سلیمی از تراکتور و علیرضا بیرانوند و سیامک نعمتی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد. اشکان دژاگه هم در حالی که روی نیمکت بود، از داور کارت گرفت. احد شیخ لاری سرپرست تراکتور هم در جریان مسابقه با کارت زرد حیدری جریمه شد.

 

پرسپولیس در اولین بازی خود در لیگ برتر موفق شده بود پارس جنوبی را شکست بدهد و با این باخت سه امتیازی باقی ماند. تراکتور هم در بازی هفته اول برابر نفت مسجدسلیمان به نتیجه تساوی رسیده بود و حالا با این برد چهار امتیازی شد.