رئیس سازمان لیگ: به دنبال استفاده از کمک داور ویدئویی هستیم

ساعت 17:24 چهار شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

تهران- ایرنا- رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: برای به حداقل رساندن اشتباهات داوری در پی استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) هستیم.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا «حیدر بهاروند» در گفت و گو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران اظهار داشت: هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال فردا (پنجشنبه) به پایان می رسد و این در حالی است که با تلاش سازمان لیگ و حمایت فدراسیون فوتبال سعی کردیم مسابقات به بهترین شکل ممکن و با نظم و انضباط خاصی برگزار شود. قطعا در هر کار اجرایی ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد، با این حال به اذعان کارشناسان فوتبال شاهد رشد کیفی مناسبی در مسابقات بودیم.
بهاروند تصریح کرد: جذابیت مسابقات نیز برای علاقمندان به فوتبال بسیار زیاد بود. به طوری که در هفته ماقبل پایانی مسابقات 4 تیم مختلف لیگ برتر شانس قهرمانی داشتند و سازمان لیگ نیز تمهیدات لازم را در این زمینه در نظر گرفته بود.
وی افزود: در نهایت در هفته سی ام مسابقات 2 تیم پرسپولیس و سپاهان بخت قهرمانی در لیگ برتر را دارند که در این زمینه نیز تدارک لازم را دیده ایم و 2 گروه متشکل از پرسنل های سازمان لیگ را با 2 سری جام و مدال قهرمانی به شهر جم بوشهر و اصفهان اعزام کرده ایم. در نهایت امیدوارم تیمی که از نظر فوتبالی سزاوار است به مقام قهرمانی برسد.
رئیس سازمان لیگ در مورد اشتباهات داوری در برخی از مسابقات عنوان کرد: یکی از نکات قابل تامل در مسابقات لیگ برتر بحث اشتباهات داوری بود؛ اشتباه داوری اجتناب ناپذیر است و اصلا موضوع تازه ای نیست به همین دلیل هم مسئولان داوری در فدراسیون فوتبال در تلاش هستند تا با برگزاری کلاس های مناسب آموزشی میزان اشتباهات داوری را به حداقل برسانند و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم به دنبال استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) در مسابقات آینده باشگاه های ایران است تا با کمک تکنولوژی اشتباهات داوران به حداقل برسد.
رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران با تشکر از همکاری هیات های فوتبال و باشگاه ها در برگزاری منظم و خوب مسابقات تاکید کرد: فوتبال در حال حاضر بهترین و سالم ترین سرگرمی خانواده های ایرانی است با این حال نسبت به این رشته محبوب در ایران گاهی کم لطفی می شود. باشگاه ها با مشکلات مالی فراوانی درگیر هستند و در آمد تبلیغات محیطی حدود 15 تا 20 درصد از هزینه های باشگاه ها را تامین می کند با این حال اهالی فوتبال با صبر و تلاش جهادی به فوتبال کشور کمک کردند. این در حالی است که فوتبال از حق پخش تلویزیونی که می تواند 70 تا 75 درصد از هزینه ها را جبران کند محروم است که امیدوارم با حمایت مجلس شورای اسلامی، دولت و وزیر محترم ورزش و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما فصل آینده شاهد حل و فصل موضوع حق پخش تلویزیونی باشیم.
وی افزود: در صورت حل نشدن مشکل حق پخش تلویزیونی فصل آینده فوتبال و باشگاه های ایران با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه خواهند شد، ضمن اینکه فیفا نیز پیگیر قرارداد حقش پخش تلویزیونی فوتبال است.
رئیس سازمان لیگ با اشاره به کانون های هواداری باشگاه ها اعلام کرد: کانون هواداران باشگاه ها باید تحت مدیریت و معاونت فرهنگی باشگاه ها ایجاد شود و سایت ها و کانون های هواداری فضای مجازی باشگاه ها نیز باید تحت مدیریت باشگاه و با کسب مجوز از مراجع ذی صلاح و قانونمند فعالیت نمایند.
ورزشی**3991**3783**

کلید واژه