برادرزاده یاغی مارادونا را بشناسید

ساعت 08:51 یک شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

تهران- ایرنا- «هرنان لوپز» ستاره جوان باشگاه ریور پلاته آرژانتین با به ثمر رساندن نخستین گل خود در اولین بازی رسمی با پیراهن «میلیونرها» نه تنها بین هواداران این تیم محبوب شد بلکه تحسین و تمجید «دیگو مارادونا» عموی بزرگش را فارغ از تعصب سنتی به دست آورد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تارنمای خبری گل نوشت: در طول سال ها «دیگو مارادونا» اسطوره فوتبال آرژانتین صف طویلی از دوستی ها، روابط خویشاوندی و البته دشمنی ها را برای خود به وجود آورده و در برخی موارد آنها را قطع، تجدید یا ترمیم کرده است.
در دنیای اسطوره های فوتبال آرژانتین همواره مرز باریکی بین عشق و نفرت بوده و منازعات و آشتی کنان تقریبا یک اتفاق روزمره محسوب می شود.
در این بین، یک موضوع همواره در طول دوران پر فراز و نشیب زندگی مارادونا ثابت بوده و آن هم عشق وی به تیم بوکا جونیورز است.
از این رو به راحتی می توان خشم مارادونا را از دیدن یکی از بستگان نزدیکش در تیم رقیب سنتی تصور کرد؛ اتفاقی که البته در این مورد خاص رخ نداد!!
«هرنان لوپز» 18 ساله آخر هفته گذشته نخستین بازی خود را برای ریور پلاته انجام داد و با گل دقایق پایانی، خود را بین هواداران این تیم محبوب کرد اما لوپز یک نوجوان آینده دار معمولی نیست؛ در واقع او برادرزاده قهرمان جام جهانی 1986 و آخرین فرد از تبار مارادونا است که قصد دارد رد پای خود را در دنیای فوتبال به جا بگذارد.
شباهت های مابین لوپز و عموی بزرگش عجیب و غریب است؛ لوپز نوجوان، مشابه مارادونا در پست هافبک هجومی یا بازی ساز بیش از هر پست دیگری تاثیرگذار و راحت است؛ یک شماره 10 آرژانیتینی کلاسیک؛ به عبارت دیگر کانال متصل کننده خط هافبک و خط حمله با بازیکنانی همچون مارادونا، خوان رومن ریکلمه و لیونل مسی قابل تجسم است و این خصوصیات به وضوح در لوپز به چشم می خورد، علاوه بر این پای تخصصی لوپز نیز مثل مارادونا پای چپ است.
با این وجود، خالی از لطف نیست که بگوییم لوپز جوان هنوز راه زیادی را برای پیمودن پیش رو دارد؛ جاده تبدیل شدن از استعدادی بالقوه تا فوتبالیستی حرفه ای، طولانی و سخت است؛ علاوه بر این، با نگاهی به بازیکنانی که پس از بازنشستگی مارادونای اصلی، «مارادونای جدید» خوانده می شدند (از کارلوس مارینلی و ریکلمه گرفته تا حتی گایاردو) شاهدی بر این ادعا است که هیچ تضمینی برای نمره قبولی گرفتن لوپز وجود ندارد.
ورزشی**3991**9129

کلید واژه