ایسکو برای ورود به ترکیب اصلی رئال باید با «والورده» بجنگد

ساعت 21:37 شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷

تهران- ایرنا- در آستانه بازی تیم های رئال مادرید و رئال بتیس در لالیگای اسپانیا، پرسشی ذهن تمام کارشناسان فوتبالی را مشغول کرده است؛ آیا «سانتیاگو سولاری» سرمربی کهکشانی ها دست از لجبازی با «ایسکو» بر می دارد یا همچنان طبق روال گذشته «فده والورده» انتخاب همیشگی او است.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا، روزنامه مارکای اسپانیا روز شنبه نوشت: مصدومیت «تونی کروس» و غیبت او در ترکیب تیم رئال مادرید در بازی فردا شب (یکشنبه) این تیم مقابل رئال بتیس، به احتمال زیاد یک جای خالی را در پست هافبک برای «ایسکو»ی مغضوب باز خواهد کرد؛ با این حال، تنش جاری مابین او و «سانتیاگو سولاری» سرمربی کهکشانی ها بدان معنا است که تصمیم قطعی هنوز در این خصوص گرفته نشده است.
برای توضیح این موضوع می توان به دیدار رئالی ها مقابل لگانس در جام حذفی اسپانیا اشاره کرد، جایی که سولاری «فده والورده» جوان را به جای ایسکو در ترکیب اصلی قرار داد، این جایگزینی در حالی رخ داد که نشانه ها در جلسه تمرینی پیش از آغاز آن دیدار، از حضور مهاجم اسپانیایی در ترکیب اصلی حکایت داشت.
با این وجود، تصمیم مذکور صرفا به کیفیت های فردی این 2 بازیکن محدود نمی شود؛ به عبارت دیگر ایسکو کهکشانی ها را هجومی تر می کند و در سوی مقابل والورده نظم تاکتیکی بیشتری را برای این تیم به ارمغان می آورد.
در سوی دیگر، ایسکو با توجه به محبوبیت و تجربه اش قاعدتا انتخاب را برای سولاری راحت تر خواهد کرد اما والورده هم در ماه های اخیر خودش را در ترکیب سفیدپوشان اثبات کرده است.
در عین حال، ایسکو فصل بسیارسختی را پشت سر گذاشته است چرا که او در تیم تحت هدایت «یولن لوپتگی» برکنار شده جزئی تفکیک ناپذیر محسوب می شد اما یک مشکل آپاندیس بد موقع، او را به کنار زمین منتقل کرد اما پس از جایگزین شدن لوپتگی با سولاری شرایط برای او به شدت دستخوش تغییراتی منفی شد و مرد آرژانتینی تنها در پنج بازی از ایسکو استفاده کرد و پس از شکست تحقیر آمیز پنج بر یک مقابل بارسلونا، هرگز در ترکیب ابتدایی از او بهره نبرد.
با این تفاسیر پرسشی که در آستانه سفر مادریدی ها به بتیس، ذهن همه را مشغول کرده، این است: ایسکو یا والورده؟
ورزشی**3991**9129

کلید واژه