مربی اسبق تیم ملی: ویتنام را مثل یمن می بریم

ساعت 00:48 جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷

تهران- ایرنا- مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم ملی در بازی با ویتنام کار چندان سختی برای پیروزی پیش رو ندارد و می توان پیش بینی کرد سه امتیاز کامل این مسابقه حتمی است.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا « بیژن ذوالفقارنسب» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: ویتنام نسبت به تیم ملی ایران سطح بسیار پایین تری دارد و قابل قیاس با فوتبال ایران نیست. حدس من بر این است که مثل بازی با یمن به یک پیروزی پر گل دست پیدا کنیم.
مربی اسبق تیم ملی خاطرنشان ساخت: تیم ملی در بازی اول خیلی خوب و منسجم ظاهر شد و نتیجه خوبی گرفت و دل هواداران را شاد کند. عملکرد تیم ملی و تلاش بازیکنان در این بازی قابل تحسین بود. یمن حریف اسم و رسم‌داری نیست و نمی‌توانست برای ما مشکل‌ساز شود اما در برخی صحنه‌ها آنها خیلی خوب پرس می‌کردند و عملکرد مناسبی داشتند.
ذوالفقارنسب درباره این که رقیبان ایران برای قهرمانی در جام ملت های آسیا چه تیم هایی هستند؟ گفت:همه ما می‌دانیم حریفان اصلی تیم ملی جای دیگری هستند، حریفانی که ما، شما، مردم و اعضای تیم به خوبی از آنها شناخت دارند. ژاپن، کره جنوبی، عربستان و استرالیا حریفان اصلی ما هستند. از این تیم ملی به غیر از قهرمانی و نایب قهرمانی توقعی نمی‌رود.
وی افزود: باید به عنوان تیم اول صعود کنیم و هیچ تیمی نباید مانع از این اتفاق شود. تیم ملی یک قطب در آسیا است و حریفانی از این قبیل نباید مشکل ساز باشند. با تمامی هزینه‌هایی که انجام شده و امکاناتی که در اختیار تیم ملی قرار گرفته چیزی به غیر از صعود به عنوان تیم اول راضی‌کننده نخواهد بود. ما در آسیا صاحب سبک هستیم و باید این طلسم را بشکنیم.
کارشناس فوتبالی ایران در پایان با اشاره به صحبت های کی روش در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با ویتنام که گفته بود مسوولان فدراسیون فوتبال ایران با نظارت وزرات ورزش از ماه جولای به بعد نخواستند ماندن من طولانی‌تر شود گفت: در کجای دنیا یک مربی بیش از 8 سال سکان هدایت تیم ملی یک کشور را بر عهده می گیرد؟ او در این سال ها هر آن چه داشته ارائه کرده و باید شخص دیگری بعد از جام ملت های آسیا سرمربی تیم ملی شود هرچند در این مقطع حساس که جام ملت های آسیا در حال برگزاری است همه آرزو داریم کی روش با تیم ملی فوتبال ایران به موفقیت برسد.
ورزشی**م.ت**2024

کلید واژه