فغانی، سخندان و منصوری در جام ملت ها قضاوت خواهند کرد

ساعت 23:10 چهار شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷

تهران- اینرا- کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اسامی داوران قضاوت کننده در جام ملت‌های آسیا 2019 امارات را اعلام کرد که بر این اساس علیرضا فغانی در فهرست داوران وسط و رضا سخندان و محمدرضا منصوری به عنوان کمک داور در این فهرست قرار دارند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا؛ در فهرست اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نام علیرضا فغانی و تیم داوری او یعنی محمدرضا منصوری و رضا سخندان به چشم می خورد.
افزایش تعداد تیم های حاضر در معتبرترین رقابت قاره کهن از 16 تیم به 24 تیم باعث افزایش تعداد داوران و کمک داوران شده است. براین اساس 60 داور متشکل از 30 داور وسط و 30 کمک داور برای قضاوت بازی های جام ملت های 2019 آسیا انتخاب شده اند که دقیقا یک ماه دیگر یعنی از پنجم ژانویه سال آینده میلادی آغاز می شود.
بزرگ ترین کاوران داوری تاریخ رقابت های آسیایی که به همراه چهار داور جانشین راهی این رقابت ها می شوند، از ملیت های مختلف، 19 فدارسیون عضو و پنج منطقه قاره آسیا تشکیل شده اند.
برترین داوران و کمک داوران آسیا با توجه به مهارت، دانش فنی، توانایی اداره کردن بازی و همچنین آمادگی بدنی انتخاب شده اند و انتظار می رود وظایف گوناگونی شامل کمک داور چهارم، کمک داور جانشین و همچنین اپراتور فناوری کمک داور ویدئویی که برای نخستین بار و از مرحله یک چهارم این دوره از رقابت ها مورد استفاده قرار می گیرد، عهده دار شوند.
جام ملت های آسیا از تاریخ 15 دی‌ماه با برگزاری دیدار افتتاحیه بین امارات و بحرین در ورزشگاه زاید، شهر ابوظبی آغاز خواهد شد و تیم ملی فوتبال ایران با عراق، ویتنام و یمن در گروه سوم هم‌گروه است.
ورزشی **م.ت**9129

کلید واژه