سوپرجام ایتالیا طبق برنامه در عربستان سعودی برگزار می شود

ساعت 23:09 چهار شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷

تهران- ایرنا- سازمان لیگ سری آ ایتالیا، برگزاری بازی سوپرجام این کشور بین تیم های یوونتوس و آ. ث میلان را طبق برنامه از پیش اعلام شده در کشور عربستان سعودی تایید کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا، تارنمای فوتبال ایتالیا روز چهارشنبه نوشت: با اعلام سازمان لیگ سری آ ایتالیا، بازی سوپرجام این کشور بین تیم های یوونتوس و آ. ث میلان روز 16 ژانویه (26 دی ماه) در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.
با وجود اعتراض گروه هایی همچون سازمان عفو بین الملل در رابطه با آمار اسفناک نقض حقوق بشر در عربستان، خبر برگزاری این بازی در یکی از کشورهای خاورمیانه ماه گذشته تایید شد.
اتحادیه روزنامه نگاران «رآی» وابسته به شبکه تلویزیونی رآی ایتالیا اخیرا اعلام کرد که پس از قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در استامبول، برگزاری این بازی در ریاض اقدام درستی نیست.
خاشقچی روزنامه نگار منتقد حکومت آل سعود، دوم اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان در استامبول ترکیه به منظور انجام کارهای اداری ازدواج با نامزد ترک تبارش، به قتل رسید.
پیش تر «آلن هوگارت» رئیس دفتر سیاستگذاری سازمان عفو بین الملل در بریتانیا به نمایندگی از این نهاد جهانی از دو باشگاه ایتالیایی خواست تا در مورد پیامی که این اقدام آنها (برگزاری بازی در ریاض) به هواداران، جهان فوتبال و همچنین فعالان حقوق بشری که در عربستان سعودی فعالیت می کنند، می فرستد، به خوبی فکر کنند.
با این حال، سری آ با انتشار بیاینه ای ضمن اعلام زمان و مکان برگزاری بازی، تایید کرد: بازی سوپرجام فصل 2018 – 2019 ایتالیا که سی و یکمین دوره برگزاری آن محسوب می شود، روز چهارشنبه 16 ژانویه 2019 (26 دی ماه سال جاری) راس ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت محلی (18 و 30 دقیقه به وقت ایتالیا) در شهر جده عربستان سعودی و در ورزشگاه ملک عبدالله برگزار خواهد شد.
ورزشی**3991**9129

کلید واژه