مهدوی کیا بهترین مدافع تاریخ جام ملت های آسیا شد

ساعت 18:14 چهار شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷

تهران - ایرنا - مهدی مهدوی کیا به عنوان بهترین مدافع ادوار مختلف جام ملت های آسیا انتخاب شد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا، در فاصله سه ماه تا آغاز جام ملت های 2019 آسیا در امارات متحده عربی، کنفدراسیون فوتبال آسیا در سلسله گزارش هایی، معرفی و انتخاب بهترین بازیکنان ادوار این رقابت ها در پست های مختلف را در برنامه های خود قرار داد.
بر همین اساس مهدوی کیا با کسب 79 درصد آراء موفق به کسب این عنوان شده است.
پیش از این، رای گیری برای بهترین مهاجمان و هافبک ها انجام شد که به ترتیب «علی دایی» و «علی کریمی» بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) در ادامه گزارش های خود، هشت نامزد بهترین مدافع ادوار جام ملت های آسیا را معرفی کرد تا هواداران فوتبال با شرکت در رای گیری بهترین مدافعان این رقابتها را انتخاب کنند.
هونگ میونگ بو از کره جنوبی، صالح النعیمه از عربستان سعودی، جمال مبارک از کویت، یوجی ناکازاوا از ژاپن، ژنگ ژی از چین، لوکاس نیل از استرالیا و سو چین اون از مالزی دیگر نامزدهای کسب این عنوان بودند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی نوشته است: تیم ملی فوتبال ایران با حضور مهدوی کیا به مقام سوم جام ملتهای آسیا در سالهای 1996 و 2004 دست یافته است. او با توانایی بازی در دفاع راست یا میانه زمین، یکی از بهترین استعدادهای ظهور یافته در ایران بود که در 2 دوره صعود ایران به نیمه نهایی این رقابتها در سالهای 1996 و 2004 نقش حیاتی داشت و نامش در تیم منتخب تورنمنت 2004 معرفی شد.
مهدوی کیا در سال 2003 بهترین بازیکن سال آسیا شد. او بیشتر دوران حرفه ای خود را در بوندس لیگا آلمان سپری کرد.
این بازیکن با 110 بازی ملی که شامل 2 دوره حضور در جام جهانی است، چهارمین بازیکن با بیشترین بازیهای ملی در ایران است.
ورزشی**9029**1597

کلید واژه