ناظم‌الشریعه: وظیفه سرمربی درخواست از فدراسیون است نه اعزام تیم ملی/ قدرت اجرایی ندارم

ساعت 12:32 پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: در هیچ جای دنیا رسم نیست که سرمربی تیم ملی در رابطه با اعزام یا عدم اعزام تیم ملی به تورنمنت‌های مختلف تصمیم‌‌گیرنده باشد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت فارس

سیدمحمد ناظم‌الشریعه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در رابطه با لغو بازی با برزیل گفت: همانطور که امروز اعلام شد به دلیل مشکلات اقتصادی فدراسیون فوتبال این بازی  لغو شد.

وی در ادامه گفت: در رابطه با بازی برزیل تمام مجوزهای لازم در کمیته فنی فوتسال و شورای برون‌مرزی وزارت ورزش و همچنین جلساتی با حضور تاج ریاست فدراسیون فوتبال و کفاشیان سرپرست کمیته فوتسال در رابطه با اعزام تیم برگزار شده است و حتی در این جلسات در مورد تبعات برگزار نشدن این دیدار به مسئولان ورزشی تذکرات لازم را دادم.

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت:  از زمانی که اطلاع پیدا کردم امکان لغو این بازی وجود دارد در مصاحبه‌های مطبوعاتی خودم و حتی در برنامه ۲۰۲۰ شبکه ورزش به صراحت اعلام کردم که اگر این بازی برگزار نشود امکان دارد برزیل هم همانند اسپانیا، ایران را تحریم و دیگر در هیچ تورنمنتی با ایران روبه‌رو نشوند.

ناظم‌الشریعه گفت: ما یک بار این تجربه را داشتیم که نتوانستیم با تیم ملی اسپانیا بازی کنیم و همین موضوع باعث شد که تیم‌های اروپایی هم حاضر نشوند با ایران بازی کنند و الان هم این امکان وجود دارد تیم‌های آمریکای جنوبی دیگر حاضر نباشند رو در روی تیم ملی قرار بگیرند.

وی در پاسخ به سؤالی که پیشکسوتان فوتسال از این موضوع ناراحتند که چرا سرمربی تیم ملی در مقابل لغو دستور این دیدار عکس‌العملی نشان نداده گفت: در همین ابتدا از پیشکسوتان فوتسال تشکر و قدردانی می‌کنم که همگی آنها حمایت خود را از تیم ملی فوتسال اعلام کردند. من در اول صحبت‌های خودم گفتم تمام تلاش خود را انجام داده تا بازی با برزیل انجام شود و حتی عواقب برگزار نشدن این دیدار را هم به مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال اطلاع دادم.

سرمربی تیم ملی فوتسال افزود: من به عنوان مربی قدرت اجرایی ندارم وظیفه من درخواست از مسئولان فدراسیون است که برای آمادگی تیم ملی باید بازی‌هایی با تیمی مثل برزیل، روسیه، اسپانیا و... در نظر بگیرند و اجرای این درخواست دیگر از عهده من خارج است و تصمیم‌گیرنده فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال است. در هیچ جای دنیا رسم نیست که سرمربی تیم ملی نسبت به اعزام شدن یا نشدن تیم تصمیم‌گیرنده باشد و یا اینکه سرمربی تیم ملی باید مشکلات اقتصادی تیم را حل کند که این تیم بتواند در تورنمنتی حضور داشته باشد. 

وی در پایان گفت: باز هم از پیشکسوتان فوتسال و کسانی که قلب‌شان برای این رشته می‌تپد تشکر و قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/ک

کلید واژه