سولاری رای اعتماد رسانه های اسپانیا برای هدایت رئال را گرفت

ساعت 09:17 دو شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷

تهران- ایرنا- بدنبال کسب چهارمین پیروزی متوالی رئالی ها پس از برکناری «یولن لوپتگی» سرمربی سابق این تیم، مطبوعات اسپانیا از مقامات این باشگاه خواستند تا قرارداد «سانتیاگو سولاری» سرمربی موقت این تیم را دائمی کنند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه نوشت: مطابق قوانین فدراسیون فوتبال اسپانیا، مهلت 14 روزه رئال به منظور ابقای سولاری روی نیمکت قهرمان 13 دوره لیگ قهرمانان اروپا یا انتخاب فرد دیگری به عنوان جانشین لوپتگی تا پایان امروز (دوشنبه) به اتمام می رسد.
سولاری پس از اینکه در 29 اکتبر سکان هدایت کهکشانی ها را به عنوان سرمربی موقت در دست گرفت، آنها را به چهار پیروزی پیاپی از جمله پیروزی باشکوه و پر گل چهار بر 2 خارج از خانه مقابل سلتاویگو، رساند.
لوپتگی پس از پذیرفتن آخرین شکست (چهارمین شکست) در لالیگا آن هم به شکلی تحقیرآمیز مقابل بارسلونا در ال کلاسیکو که به شکلی تصادفی با تعداد پیروزی های سولاری برابر است، از سمت خود برکنار شد.
پیش از این روزنامه مارکا اسپانیا در گزارشی جالب نوشت: پنج گلی که رئال مادرید مقابل بارسلونا دریافت کرد، «یولن لوپتگی» را به پایان شوم ماجرای غم انگیز خود روی نیمکت کهکشانی ها رساند و در سوی دیگر، پنج گلی که آنها در بازی مقابل ویکتوریا پلژن در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساندند، «سانتیاگو سولاری» را به سوی تبدیل شدن به مرد شماره یک همیشگی نیمکت سفیدپوشان سوق داد.
و حالا با توجه به تساوی تعداد شکست های لوپتگی با تعداد پیروزی های سولاری در لالیگا، شاید بتوان گفت: اعداد هم با لوپتگی سر ناسازگاری داشتند.
در این بین، مطبوعات اسپانیا به طور متفق القول از سرمربی 42 ساله آرژانتینی که موفق شده با کسب چهار پیروزی متوالی در لالیگا در عرض 2 هفته، رتبه سفیدپوشان را در جدول سه رده جابجا کرده و از نهم به ششم ارتقاء دهد، حمایت کرده اند.
روزنامه آ. اس اسپانیا در این باره نوشت: رئال سولاری در چهار بازی 15 گل به ثمر رسانده پس استحقاق ادامه کار با رئال را دارد.
مارکا معتقد است عدم صدور بیانیه ای رسمی از سوی باشگاه بدین معنا است که به لطف حضور سولاری، آنها ایده جایگزن کردن لوپتگی با جانشینی خارجی را کنار گذاشته اند.
دیدار بعدی رئال که البته می توان آن را نخستین بازی این تیم با هدایت سولاری به عنوان سرمربی دائمی دانست، پس از تعطیلات بازی های ملی در بازی خارج از خانه مقابل ایبار خواهد بود.
ورزشی**3991**9129

کلید واژه