قضاوت بازی های آماتور در ایتالیا تا یک هفته تحریم شد

ساعت 09:16 دو شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷

تهران- ایرنا- بدنبال حمله و ضرب و شتم یک داور ایتالیایی در جریان قضاوت دیداری غیر حرفه ای در یکی از مناطق لاتزیو، اتحادیه داوران ایتالیا (AIA) قضاوت دیدارهای پایین تر از لیگ سطح چهار را به مدت یک هفته تحریم کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز دوشنبه نوشت: «ریکاردو برنادینی» داور 24 ساله ایتالیایی در جریان قضاوت دیدار تیم های ویرچوس المپیا و اتلتیکو ترانوا از سری رقابت های لیگ پروموزیون (لیگ سری 6 در دسته بندی لیگ هایی فوتبال کشور ایتالیا)، توسط 2 تن از هواداران مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.
گزارش ها حاکی از آن است که این افراد به رختکن داوران یورش برده و برنادینی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.
برنادتی توسط یکی از اعضای کادر پزشکی تیم میهمان تحت درمان اولیه قرار گرفته و سپس به بیمارستان منتقل شده است.
بدنبال این اتفاق، اتحادیه داوران ایتالیا ضمن توصیف واقعه تحت عنوان «یکی از بی شمار روایت های خشونت آمیز علیه داوران»، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که داوران این کشور به مدت یک هفته هیچ کدام از بازی هایی را که در لیگی پایین تر از سری چهار ایتالیا در شهر لاتزیو برگزار شود، قضاوت نخواهند کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است: در صورت وقوع حوادث خشونت آمیزی از این دست، اقدامی مشابه در مورد قضاوت تمام بازی های از بالاترین سطح تا پایین ترین سطح اتخاذ خواهد شد.
منطقه لاتزیو جمعیتی حدود 5.9 میلیون نفر را در خود گنجانده و رم را نیز شامل می شود.
هرم لیگ های ایتالیا از سه لیگ حرفه ای و 6 لیگ آماتور (غیر حرفه ای) متشکل از بیش از 7 هزار باشگاه تشکیل شده است.
ورزشی**3991**9129

کلید واژه