زمان انتشار: ۱۸:۲۵ چهار شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶
توضیح مسئول صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در مورد ارسال مدارک به AFC

توضیح مسئول صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در مورد ارسال مدارک به AFC

مسئول صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ توضیحاتی در مورد ارسال مدارک باشگاه ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران سهیل مهدی گفت: هرساله باشگاه های متقاضی اخذ مجوزحرفه ای لازم است مدارک مرتبط با این امر را آماده و از طریق سامانه تعیین شده به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند.
مسئول صدور مجوز حرفه ای فوتبال ایران ‏ ‏ افزود:در رابطه با بحث حرفه ای سازی و اشاره به باشگاه هایی که خصوصی نیستند طبق تصمیم اخیر دولت ، همه  سازمان های دولتی حق کمک به باشگاه های حرفه ای فوتبال را ندارند.
مسئول صدور مجوز حرفه ای فوتبال ایران اعلام کرد:با توجه به فرصت اعطایی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه های ایرانی اخیرا کارشناسان و پیشکسوتان محترم فوتبال کشور در این خصوص اظهار نظرات مختلفی انجام داده اند که در این خصوص برای تنویر افکار عمومی باید به نکات مهمی در این رابطه اشاره کنیم.
مهدی تاکید کرد: صحت و سقم همه مدارک را مدیرعامل باشگاه از لحاظ حقوقی و قانونی تضمین نموده و ارائه هرگونه اطلاع خلاف واقعیت در مسئولیت خود باشگاه است.
 مهدی تاکید کرد:دوستان و کارشناسان بزرگوار فوتبال کشور ، فرصت یک ماهه اعطا شده به فوتبال ایران که به گواه رای های صادره در AFC تا به حال برای هیچ کشوری اتفاق نیفتاده و تنها با جلسات مکرر و پافشاری مسئولین رده بالای فدراسیون میسر شده، تنها فرصتی است که باشگاه های ما بتوانند هرچه بهتر کیفت مدارک اعطایی را به AFC ارتقا بخشیده و در زمینه ساختارسازی ، پرسنلی ، آکادمی ، مالی و ... مقدمات سازوکار حضور در آسیا را هرچه بهتر فراهم نمایندو فی الواقع تعبیر ما از حرفه ای شدن تنها ساختن ورزشگاه و سالن های تمرین و تزریق پول فراوان برای قراردادهای نجومی و دستمزدهای بالا نیست.
وی افزود:در روز های اخیر یکی از موضوعات پیش آمده که خلاف واقعیت است و در رسانه های نوشتاری بسیار به آن پرداخته شده موضوع سندسازی می باشد،در این رابطه لازم به توضیح است، مسئولیت همه مدارک ارسالی برعهده باشگاه است و کمیته صدورمجوز وظیفه نظارت و ارزیابی مدارک صادر شده از سوی باشگاه ها را به عهده دارد.
وی بیان کرد: این بحث در شرایطی اعلام شد که منطقی ترین روش های درآمد زایی باشگاه ها را که در دنیا به عنوان حقوق یک باشگاه حرفه ای می باشد آز آنان دریغ کرده ایم . پس بهتر است بدانیم تجاری سازی اولویت بر خصوصی سازی دارد و چه بسا باشگاهای تحت پوشش شرکت های سهامی عام ازجمله فولاد مبارکه سپاهان ،فولاد اهواز ، ایران خودرو ، سایپا در صورتیکه فرصت تجاری سازی را در فوتبال پیدا کنند با ظرفیت نیروی کارشناسی که در صنعت خود دارند تبدیل به غول های فوتبال آسیا می شوند.
وی در پایان تاکید کرد: این امر می تواند رسالت مدیریت فوتبال کشور باشد تا در آینده ای نزدیک بتوانیم در سیستم رو به رشد فوتبال آسیا پیشرو بوده و استعدادهای درخشان فوتبال کشور را سرمایه رشد و توسعه ساختار حرفه ای فوتبال در کشورمان نماییم.
 
کلید واژه ها : بازی- لیگ- مدرک
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.