اخبار مرتبط

زمان انتشار: دو شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶

ایتالیا بعداز۲۰سال در پلی آف صعود به جام جهانی

در هر صورت ایتالیا برای اولین بار از سال 1997 باید از طریق پلی‌آف برای رسیدن به جام جهانی تلاش کند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت تابناک، شکست شب گذشته (شنبه) تیم ملی ایتالیا در خانه اسپانیا در دور هفتم بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، عملاً شانس صعود مستقیم را از آتزوری گرفت. ایتالیا به خاطر تفاضل گل کمترش نسبت به اسپانیا باید بازی را می‌برد تا به صدر جدول گروه G‌ صعود کند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه مردان جامپیرو ونتورا با نتیجه 3 بر صفر تن به شکست دادند و حالا صعود مستقیم آنها غیرممکن به نظر می‌رسد و آتزوری خودش را برای ورود به مرحله پلی‌آف که ماه نوامبر آغاز می‌شود، آماده می‌کند.

شانسی که آتزوری در پلی‌آف برخلاف مرحله مقدماتی آورده این است که جزو تیم‌های سید بالا در گوی‌های قرعه‌کشی قرار می‌گیرد و به این ترتیب احتمالاً بایکی از تیم‌های ضعیف‌تر سایر گروه‌ها از جمله سوئد، ایرلند جنوبی، یونان یا ایرلند شمالی روبه‌رو خواهد شد. در عین حال ممکن است ایتالیا با رقبای سرسخت‌تری مانند اسلواکی یا پدیده یورو 2016 یعنی ایسلند مواجه شود اگرچه هنوز وضعیت گروه‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 قطعی نیست و امکان تغییر در آنها وجود دارد.

در هر صورت ایتالیا برای اولین بار از سال 1997 باید از طریق پلی‌آف برای رسیدن به جام جهانی تلاش کند. آخرین بار در سالی که جان لوئیجی بوفون اولین بازی ملی‌اش را به عنوان یک بازیکن تعویضی در سرمای شدید روسیه انجام داد، ایتالیا از پلی‌آف سهمیه حضور در جام جهانی 1998 فرانسه را کسب کرد.

تیم ملی ایتالیا
کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.