زمان انتشار: ۰۰:۲۷ سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
هفته اول لیگ دسته یک؛ پیروزی نساجی ، مس کرمان و ملوان

هفته اول لیگ دسته یک؛ پیروزی نساجی ، مس کرمان و ملوان

هفته نخست لیگ آزادگان با برگزاری ۶ دیدار همزمان آغاز شد که در عجیب‌ترین دیدار شهرداری ماهشهر با ۴ گل از سد راه‌آهن گذشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، هفته نخست رقابت‌های لیگ آزادگان از امروز (دوشنبه) کلید خورد. در ابتدا ۶ دیدار همزمان در ساعت ۱۶ برگزار شد که در مهم‌ترین دیدارها ملوان با یک گل از سد برق جدید شیراز گذشت و شهرداری ماهشهر با چهار گل راه‌آهن یزدان را در هم کوبید. نکته جالب درباره راه‌آهن، حضور ۱۰ نفره آن‌ها مقابل شهرداری ماهشهر بدون حتی یک نفر بازیکن ذخیره بود. هنوز مشخص نیست که چرا راه‌آهن با این شرایط و در توقیف دادستانی بودن، مجوز حضور در لیگ یک را کسب کرده‌است.

شهرداری تبریز صفر – مس کرمان یک

دو تیمی که سابقه حضور در لیگ برتر را در کارنامه خود دارند در نخستین هفته لیگ یک به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با پیروزی یک بر صفر مس کرمان به پایان رسید. در این دیدار که به میزبانی شهرداری تبریز برگزار شد، بازی بیشتر در میانه میدان جریان داشت. تک گل مس کرمان را مقداد اکبرخواه در دقیقه ۱۴ به ثمر رساند.

راه‌آهن یزدان صفر – شهرداری ماهشهر ۴

راه‌آهنی‌ها که در این دیدار میزبان هستند، با مصائب زیادی در این دیدار به میدان رفتند. سیروس دین محمدی در این دیدار تنها اجازه استفاده از ۱۰ بازیکن را داشت که یکی از آن‌ها دروازه‌بان ذخیره این تیم بود. این بازیکن در حالی پا به میدان گذاشت که بدلیل پارگی رباط صلیبی مصدوم است.

در این دیدار تیم تازه لیگ یکی شده شهرداری ماهشهر کار سختی نداشت و با هدایت کوروش موسوی توانست با چهار گل حریفش را شکست دهد. در این دیدار سجاد قنواتی (۱) و فرشید پاداش (۵، ۱۵، ۵۰) برای ماهشهری‌ها به ثمر رساندند.

خونه به خونه بابل یک – مس رفسنجان یک

خونه به خونه در شرایطی میزبان این دیدار بود که روز گذشته سرمربی جدیدش را شناخت. آن‌ها پس از کناره‌گیری حسین رحمانی از سرمربیگری این تیم، تون دو جیتینیر هلندی که سابقه دستیاری گاس هیدنیگ را در کارنامه خود دارد را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کردند.

در این دیدار ابتدا حمید غلامی در دقیقه ۳۹ مس رفسنجان را پیش انداخت اما در نیمه دوم خونه به خونه با گل دقیقه ۵۲ مجتبی رمضانی بازی را به تساوی کشاند تا علی سامره و دو جیتینیر امتیازها را با هم تقسیم کنند.

فجر سپاسی صفر – بادران تهران یک

حواشی این دیدار پیش از سوت ابتدایی آن استارت خورد. بادرانی‌ها نسبت به انتخاب ورزشگاه حافظیه برای میزبانی این دیدار معترض بودند که این اعتراض به جایی نرسید تا این بازی در این ورزشگاه برگزار شود. هم فجر و هم بادران در این دیدار موقعیت‌هایی داشتند که تنها اکبر صغیری در دقیقه ۱۷ توانست یکی از این موقعیت‌ها را تبدیل به گل کند. البته خود او در دقیقه ۵۸ یک ضربه پنالتی را از دست داد.

 

نتیجه دیدارهای دیگر به شرح زیر است:

ملوان یک – برق جدید شیراز صفر

گل: بابک مرادی (۳۶) برای ملوان

آلومینیوم اراک صفر – صبای قم صفر

ایرانجوان بوشهر صفر - نساجی مازندران یک

گل: مجتبی ممشلی (84) برای نساجی

 

گل گهر سیرجان یک - اکسین البرز یک

گل ها: شاهین شفیعی (25) برای اکسین و محمد غلامی (47) برای گل گهر

نفت مسجد سلیمان 3 - ماشین سازی تبریز صفر

گل ها: احمد داودی (21 و 44) و حسین دوستدار (61) برای نفت مسجد سلیمان
ماشین سازی در دقیقه دو یک ضربه پنالتی را از دست داد.
کلید واژه ها : هفته اول - لیگ دسته یک
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.