اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۴:۱۸ سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
            فیفا امیدهای کویت را هم محروم کرد

فیفا امیدهای کویت را هم محروم کرد

فدراسیون بین المللی فوتبال 'فیفا' با ارسال نامه ای به شورای موقت فدراسیون فوتبال کویت تیم فوتبال امیدهای این کشور را از شرکت در مرحله مقدماتی رقابتهای زیر 23 سال قاره آسیا محروم کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا، این رقابتها سال 2018 در چین برگزار خواهد شد و فوتبال کویت به دلیل ادامه محرومیت و حل نشدن مشکلات مربوط به دخالت دولت در مدیریت فدراسیون فوتبال این کشور، از شرکت در این رقابتها محروم شد.

بر اساس تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم ملی فوتبال کویت حق شرکت در رقابتهای مقدماتی جام ملتهای آسیا 2019 را ندارد.
به دنبال تحولات چند سال اخیر در ورزش کویت و نقره داغ شدن فدراسیون های ورزشی این کشور و همچنین محرومیت از حضور در میادین بین المللی٬ مسئولان کویت قصد داشتند با مجموعه ای از اقدام ها٬ ورزش این کشور را به میادین بین المللی بازگردانند، اما رایزنی ها با کمیته ملی المپیک و فیفا به نتیجه نرسید.
محرومیت ورزشی کویت به دلیل دخالت های غیرقانونی دولت در فعالیت فدراسیون ها است. کمیته بین المللی المپیک از 27 اکتبر 2015 هرگونه فعالیت ورزش کویت را به خاطر دخالت سیاست مداران در ورزش ممنوع کرده است.
این محرومیت موجب شد ورزشکاران کویتی در بازیهای المپیک ریو 2016ذ نیز نتوانند تحت پرچم کشورشان در مسابقات شرکت کنند و به وجود کسب چند مدال، با پرچم کمیته ملی المپیک بر روی سکو حاضر شدند.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.