زمان انتشار: ۱۵:۵۰ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
رونمایی از آرم جدید سازمان لیگ فوتبال ایران

رونمایی از آرم جدید سازمان لیگ فوتبال ایران

درمراسم قرعه کشی چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران از آرم جدید سازمان لیگ فوتبال ایران نیز رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، جایگاه و هویت  آرم سازمان لیگ فوتبال ایران به منظور داشتن هویتی مستقل و منسجم از پرچم جمهوری اسلامی ایران به عنوان عنصر اصلی و مرکزی استفاده شده است از این رو نه تنها هویتی منسجم به فرد دارد بلکه چرحش پرچم ایران به سمت مرکز و تشکیل فرم «و» بیانگر تاکید و اهمیت ایران اسلامی بر ورزش است.
در این صورت برای اینکه سازمان لیگ فوتبال ایرانب صورت یک سازمان مستقل عمل کند باید هویت واقعی خود را نیز حفظ کند.در طراحی فرم و رنگ این آرم از تنالیته های رنگ های پرچم ایران و و آبی و زرد به عنوان تداعی کننده پرچم وهویت ملی ایران و هویت ملی ایران و همچنین خلیج همیشه فارس و خورشید استفاده شده است.
بیان این مطلب ضروری است که این آرم در مقایسه با آرم سایر لیگ های دنیا   تکراری نبوده ،با این توضیح که از حرکت های عمودی و سپر که بیانگر صلیب و جنگ های صلیبی است کاملا اجتناب شده است.
از منظر دیگر ،تمامی مفاهیم ایستایی ،حرکت آرم به سمت مرکزکه تاکید بر چرخش ،هیجان و فوتبال دارد که در نهایت طراحی آرم سازمان لیگ فوتبال ایران از سایر لیگ ها کاملا متمایز می کند

کلید واژه ها : رونمایی - آرم جدید -سازمان لیگ فوتبال ایران
نظرات بینندگان
امین صادقی ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
ارسال نظر
comment سلام خیلی لوگوی زیبایی هست . لطفا جهت استفاده در رسانه ها فایل های گولوی های جدید را در سایت قرار دهید
امیرعباس ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
ارسال نظر
comment سلام
میشه از آرم یه انتقادی کرد؟فکر نمکین این آرم خیلی شبیه اون آرمیه که در اوایل لیگ مورد استفاده قرار میگرفت هست؟
بعد مگه قرار نبود که کل آرم هایی که بچه ها فرستاند رو روی سایت بذارین؟
مگه قرار نبود به کل شرکت کننذگان لوح سپاس بدین؟
اینا چی شد پس؟
reza ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
ارسال نظر
comment خیلی بهتره باز هم جای تشکر داره.....
Jooya ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
ارسال نظر
comment با سلام , آرم بسیار زیبایی است و طرح فراخوان هم طرح زیبایی بود.
خیلی بهتر هم میشد اگر آرم لیگ برتر و آزادگان و تیم ملی (فدراسیون فوتبال) نیز تعویض شوند و آرم زیباتر وبرازنده تری برای آنها برگزیده شود.
یک سوال هم داشتم,در تمام کشورها جام حذفی داری آرم و لوگوی مخصوص خود هست من هرچه گشتم آرمی مربوط به جام حذفی فوتیال ایران نیافتم. سوال من این است آیا جام حذفی فوتبال ایران دارای لوگو میباشد؟
با تشکر
جوون ایرانی ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
ارسال نظر
comment باتشکر از طراحی آرم زیبا و درخور توجه.

لطفا نسبت به تعویض و طراحی مجدد آرم لیگ برتر اقدام نمایید تا آرم زیباتری و درخور ایران و خلیج همیشه فارس داشته باشیم.
علی ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
ارسال نظر
comment با سلام . قرار بود با لوح تقدیر از هنرمندانی که زحمت طراحی و ارسال آثار خو را کشیده اند تقدیر شود .و به سه طرح برگزیده جوایزی اهدا شود . پس چرا این اتفاق نیافتاده ؟
razavi ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
ارسال نظر
comment عالیهاین طرح
اما هرچی این طرح قشنگه ارم لیگ برتر افتضاحه واقعا آبرو ریزیه این باعث میشه عرب ها بهمون بخندن ...
محمد - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment اول که در این لوگو متن بیشتر و برجسته تر از نشانه است. دیگه یک دفعه متن رو می نوشتید چه کار به نشانه داشتین؟
دوم اینکه اصلا توازن و تعادلی نداره
سوم Organization صحیح است نه Organisation
چهارم هم مربوط به خود نشانه هست که اصلا تداعی کننده پرچم نیست
پرستو ارجمند ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment زیباست اما چند اصول طراحی لوگو در آن رعایت نشده . مثلا استفاده از خطوط ریز در این لوگو که باعث میشود لوگو در سایز کوچک هویتش را از دست بدهد... برای همین است که نتوانستید لوگو را در favicon سایت قرار دهید . یا اینکه چینش لوگو و لوگوتایپ که نه در فرم مربع و نه دایره و نه مستطیل اجرا میشود... اگر به هدر سایت نگاه کنید کاملا مشخص است...
پیشنهاد میکنم لوگو لیگ برتر رو هم تغییر دهید و در فراخوان علاوه بر نظر کارشناسانتون یک نظر سنجی هم برگزار کنید تا طراحان یا عموم افراد هم بتوانند در انتخابش سهمی داشته باشند .
تشکر
محمد ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment من موندم بچه ها بهترین لوگو هارا زدن واسه لیگ اون وقت یه لوگوی مسخره گذاشتین من خودم طراحم خدارا شکر میکنم که طرحی نزدک چون میدونم کسی که طرحیا زده صدردصد پارتی داشته چون این لوگو یه طرح حرفه ی نیست حامد تک یه طرح زده فوق حرفه ای یعنی هرکسیم می فهمه این یه لوگوی حرفه ایه ولی بخاطر اینکه پارتی نداره طرحش انتخاب نشده این اقا حامد تک کارای خارجی انجام میده تو چندتا مسابقات بین المللی مقام اورد. واقعا واستئون متاسفم
JAVAD ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment "چرحش پرچم ایران به سمت مرکز و تشکیل فرم «و» بیانگر تاکید و اهمیت ایران اسلامی بر ورزش است." !!!!
این کانسپت و فلسفه من درآوردی رو از کجا آوردید! طراحش بهتون گفته؟
و واقعا خورشید اینجا چه کاره است ؟؟
راحتتر نبود بگید شبیه حرف "ف" هست و اشاره به فوتبال داره
سوال بعد اینکه "واقعا" این لوگو از بین آثار ارسالی برای فراخوان انتخاب شده؟؟ یا یکدفعه ای دادید یک نفر دیگه انجامش داده؟
Tarrah ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment چند سوال:
1- نماد خلیج فارس تو این لوگو کجاست؟
2- نماد بارز ایران و اسلام در این آرم کجاست؟
3- اگر جمله سمت چپ را برداریم ، ارتباط آرم با موضوع چیست ، فقط رنگ؟ خوب ایتالیا هم میتونه باشه!!!
4- توپ بالا شکل هر نو توپی هست چز فوتبال!!
5- به قول خودتون مونوگرم "و" ، باشه، چه ارتباطی با کارکرد لیگ برترخلیج فارس داره ؟ اگه حرف "ف" بود یه بهانه ای بود!!
6- این جمله یعنی چی " حرکت های عمودی و سپر که بیانگر صلیب و جنگ های صلیبی است کاملا اجتناب شده است."!!
خب از تصویر " ماشین مشدی مندلی، کفشهای عمو نوروز یا تام جری هم در اثر کاملااجتناب شده !!!!!
اون اشکال شکل سپر نیست بلکه اشاره به "جام قهرمانی" دارد
7- کجای این آرم به فعالیتها یا تعداد دسته بندیهای فوتبال ما اشاره داره؟؟
iran ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment سه تا خط با یه توپ این همه تفسیر داره ؟؟
بزرگترین لیگ های دنیارو طرحاشونو مقایسه کنید این اصلا مفهومی نداره در برابر اونا..
بعد رنگ بندی واسه لیگ سری آ ایتالیا هستش !!!!!!!
حرف و بیانگر ورزشه ؟؟واقعا هر کسی طراحه میدونه طرح من درآوردیه و از همه جا دارین متن جمع میکنین یه سر وشکلو مفهومی بدین به کار
در ضمن هم طراح مبتدی بوده هم فدراسیون چون یک طراح خوب همیشه باید بدونه چنین طرحایی فقط تو چند ضمینه رنگی میشه قرار داد !!!!
سوال اصلیم اینه؟؟؟؟؟
این همه ادم وقت گذاشتن این بود؟؟چرا بقیه طرحارو نمیزارید مردم خودشون مقایسه کنن؟؟(لطفا پاسخ بدید)اگر پاسخ ندید معلوم میشه این کارو از قبل یک نفر طراحی کرده و همه سرکار بودن
hamidbandar ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment من هم مثل برخی از دوستان نظرم اینه که متاسفانه لوگوی زیبایی برای سازمان لیگ طراحی نشده .نه نماد خلیج فارس توش معنی پیدا کرده و نه نماد زیبا از پرچم و هیچ معنی زیباشناسی نیز این طرح در بر نداره.
منم مثل دوستان معتقدم به احتمال زیاد یکی از مابهترون یا بهتره بگم نظر کرده که بطور یقین در سازمان فوتبال جا خوش کرده نسبت به طراحی اقدام کرده و فراخوان فقط بهانه ایی برای این بوده که بگن همه مشارکت کردن و نهایتا یک طرح "بسیار زیبا" از بین طرحهای ارسالی انتخاب شده است.
بنده به نوبه خود از همه دوستان که در طراحی آرم مشارکت داشتند و در استرس بودند کمال تشکر رو دارم. چیزی که در برنامه قرعه کشی تیمها اصلا به اون پرداخته نشد.
در ضمن قرار بوده که از بین طرحها سه طرح اول انتخاب بشه که بازهم لطف بیکران مسئولین بی جواب موند.
aidin ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
ارسال نظر
comment يه خورده شبيه آرم ليگ ايتاليا سريA
پدرام ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
ارسال نظر
comment لطفاً اگه قراره اینقدر سلیقه ای لوگو انتخاب کنید طراحی رو بسپارید به دست خود طراح و مطمئن باشید طرح های فوقالعاده ای به دستتون میرسه. من اطمینان دارم خیلی از دوستان زحمت زیادی کشیدن تا المانهایی که مطرح شده بود رو داخل طرح در بیارن واقعاً نمیدونم پس اون المانهایی که قرار بو توی لوگو باشه (خلیج فارس، آزادگان و ...) چی شد. واقعا طرح بی ربط و غیر منسجمیه و هیچ توجیهی به عنوان لوگوی انتخابی سازمان لیگ نداره توضیحاتیم که زیر آرم دادید خیلی مسخرست و کاملا برداشت شخصی نویسنده و یا شخصیه که طرحو انتخاب کرده و هیچوقت این حس ها رو که نوشتید به بیننده القاء نمیکنه. متاسفانه این نکته کاملا مبتدیانه رو هم باید بگم که وقتی میگید: پرچم ایران و چرخش پرچم ایران و...، پرچم ایران فقط زمانی مشخص میشه که طرح در یک پس زمینه سفید باشه و با قرار گرفتن طرح در پس زمینه هایی با رنگهای مختلف میشه ترکیبی از رنگهای بیشتر پرچمهای دنیا رو توش دید نمونه اش طرحی که در بالا و سمت راست سایت قرار دادید!! واقعا براتون متاسفم با این اتخابتون، کاش لااقل یه گرافیست میذاشتید برای انتخاب. (البته به خاطر عصبانیتم از دوست عزیز طراحی که این آرم رو طراحی کردن عذرخواهی میکنم ولی چو میدونم دوستان طراح دیگه هم خیلی زحمت کشیدن این مطلب رو نوشتم و اعتراض من فقط به نحوه داوری بود نه شخص طراح چون حتی کمترین زحمت برای انجام کارهای هنری و گرافیکی قابل تقدیره)
Mike ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
ارسال نظر
comment طرح فوق العاده غیر حرفه ای
اصول ابتدایی طراحی لوگو رعایت نشده
به صورت تک رنگ قابل اجرا نیست (بخش هایی از طرح محو میشود)
ارتباطی با ایران، اسلام، آزادگان، خلیج فارس ندارد
پرچم ایران در بک گراندهای غیر سفید قابل مشاهده نمیباشد
هدف طرح مشخص نیست
غلط املایی دارد
طرح به تنهایی هیچ احساسی به بیننده نمیدهد
توضیحات زیر آرم کاملا بی مفهوم است
خستتون نکنم در کل کسی که طرحو اتنخاب کرده اینکاره نبوده فقط دلش خواسته لوگو این باشه، اصلاً حتی به خودش زحمت نداده ببینه تو فراخوانشون چه چیزایی از طرح و طراح میخواستن، حالا اینکه یه عالمه گرافیست زحمت کشیدن و خودشونو کشتن تا المانهای بی ربط مورد نظرو یه جوری با هنرشون ترکیب کنن و یه لوگوی درخور طراحی کنن تقصر خودشون بوده اونا شوخی کردن یه چی گفتن طراحا باید تلاش میکردن منظور اصلیشونو متوجه بشن مثل الان که باید تلاش کنن بفهمن توضیحات زیر لوگو چی میگه...
این فراخوانم یه ابزاری شده واسه مطرح کردن خودشون....حیف وقت
من از طرف تمام مسئولین با مسئولیتی که در این سازمان فعالیت دارند از تمام هنرمندان عزیز طراح که در این فراخوان شرکت کردند وحتی یه تشکر خشک و خالی هم ازشون نشد (البته کاری نکردید که فقط یکی دو سه روز وقت گذاشتید حالا دیگه یکی خودشو کشته باشه یه هفته، در مجموع بیشتر از 1000 نفرم که شرکت نکردن که، اونم حساب کنی به طور میانگین نهااااااااااااااایت میخواد بشه صد روز، دویست روز حالا آخرش حدود یه سال وقت یعنی در کل همه رو بذاری رو هم نهایت میشه چیزی حدود یک سال وقت صرف شده تا همه لوگو ها طراحی بشه اونم وظیفتون بوده به کسی ربطی نداره) کمال تشکر و قدر دانی را دارم باشد که درس عبرتی شود تا وقت گرانبها و هنر ناب خو را به رایگان در اختیار همگان قرار ندهید که اینگونه هنرتان بی ارزش نشود.
samlaki ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
ارسال نظر
comment با Mike موافقم.... کاملا درسته

همیشه و همجای کشورمون همین بوده، نظر فردی همیشه به نظر جمعی قالب بوده و کاملا مشخصه که هیچ نظر حرفه ای راجعبه اثر فوق داده نشده و یک نفر تصمیم گرفته... !

کجای این طرح ایرانی هستش!؟

لوگوتایپـــــه !؟ فکر نکنم

به المان خاصی از کشورمون اشاره داره ؟ خیلی فکر کردم اما چیزی به ذهنم نرسید !

همه شعار میدیم " ایرانی ، ایران اسلامی " ... اما این کار ما یه نوع خود زنی هستش... .

شما لوگو لیگ های مختلف رو ببینید !!!

در آخر همه دوستان خسته نباشید...

و اینکه برای خودم متاسفم
امیر ۲۸/۰۴/۱۳۹۳ - 183428
comment من هم نطر این دو دوست عزیزمون موافقم
میثم پرسپولیس 6666 ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
ارسال نظر
comment از قبلی خیلی سرتره ولی اینم خوب نیست
اردبيل ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
ارسال نظر
comment رنگ پرچم آذربايجان هست ... ياشاسين آذربايجان...
سعید ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
ارسال نظر
comment این آرم با آرم خود سری آ ایتالیا اگر مقایسه هم بشه یه آماتور هم میتونه تشخیص بده که از همون الگو برداری شده
فقط تغییرات هوشمندانه ای روی مدل ایرانی انجام داده شده که البته نمیتونه برای سازمان لیگ ایران کار متفاوتی باشه
و کلا بی معنی شده
عزیزانی هم که نظر میذارن بیخودی خودشونو خسته نکنن تا بوده همین جوری بوده!!
بازی ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
ارسال نظر
comment احساسات این همه علاقمند به بازی گرفته شد!!!
همین!!!
کاظم ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
ارسال نظر
comment من واقعا متاسفم از انتخابتون این آرم نه توازن داره نه تعادل و از اصول زیبایی شناسی هم برخوردار نیست
یه کم به خودتون بیاین. اینجا که دیگه نباید پارتی بازی کنین. آخه بحث آبروی این ملته. این کار شما خیانته!
th ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
ارسال نظر
comment خیلی آر مسخره و بی مفهومیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چه فلسفه ای هم چیدین واسه خودتون که چی هست و چی نیست!
واقعا جای تاسف داره!
خیلی بی مسئولیتین،همون اولش میگفتین همه سرکارن خیلی سنگین تر بود
تمسخر ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
ارسال نظر
comment الانم فقط نظر های ما رو می خونن و به سادگی ما میخندن!
ولی بدونن با همین کاراس که همیشه درجا میزنن و پیشرفتی ندارن!!
تا بوده همین بوده!!!!!!!!!
صالح از مشهد ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
ارسال نظر
comment سلام
اقایونی که مثلا طرح رو پذیرفتن، واقعا سواد دارن؟؟؟؟؟
تو رو خدا جمله رو درست کنین
ORGANIZATION درسته
اخه این سازمان لیگ ما واقعا organisation برازندشه
سازمان لیگ داریم آخه؟؟؟؟
منصور ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
ارسال نظر
comment حالا که بعد از این همه وقت از آرم رونمایی شد می بینم طرح خودم واقعا خیلی خیلی بهتر از این بوده
این هیچ کدوم اصول که گفته بودید رعایت نشده.
واسه داورا واقعا متاسفم
امیر - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
ارسال نظر
comment اینطور که شما این لوگو رو تحلیل کردید هیچ لوگویی تو این عالم بی تحلیل نمیمونه. البته تحلیل که چه عرض کنم، آسمون ریسمون
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.