حضور پرشور جامعه فوتبال در سوگ امام جعفر صادق(ع)

ساعت 14:10 سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷

شصتمین گردهمایی مذهبی جامعه اسلامی فوتبال، همزمان با سالروز شهادت بنیانگذار مذهب تشییع، امام جعفر صادق(ع)، مراسم عزاداری و سوگواری آن حضرت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، شصتمین گردهمایی مذهبی جامعه اسلامی فوتبال، همزمان با سالروز شهادت بنیانگذار مذهب تشییع، امام جعفر صادق(ع)، مراسم عزاداری و سوگواری آن حضرت با شرکت گسترده و پرشور اهالی فوتبالی و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در حسینیه فاطمیه بین الطلوعین برگزار شد.

در این مراسم معنوی و روحانی که به میزبانی جمعیت حامیان هواداران فوتبال و تیم‌های ملی برگزار شد، نخست نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام احمد مالک اقامه شد، بعد غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال سخنان مبسوطی از تاثیر برگزاری این مراسم‌ها در جامعه ورزش بیان کرد و در بخشی از آن گفت: جامعه ورزش به ویژه فوتبال در چنین فضایی از فرهنگ و اخلاق اسلامی بهره‌مند خواهد شد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین میردامادی روحانی سرشناس مطالبی پیرامون شخصیت بزرگوار بنیانگذار مذهب تشییع، امام جعفر صادق(ع) و تاثیرات آن بر جوانان برشمرد.

در ادامه این مراسم حاج سیدعلی سادات رضوی نایب رئیس مداحان تهران به نوحه خوانی پرداخت و فضای پرشوری از حزن و اندوه را به وجود آورد و عاشقان مکتب اهل بیت(ع) اشک ماتم ریختند.

در این مراسم دکتر احمدی معاونت فرهنگی و همگانی وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی قائم مقام اتحادیه فوتبال، دکتر شیرازی رئیس هیأت فوتبال استان تهران، حجت الله بهمنی مسئول کمیته روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ، محمدعلی امانی، بهارلویی، حق‌پرست روسای اصناف بازار، عبدالرحمن شاه‌حسینی، گودرز حبیبی، ولی الله صالح‌نیا، منوچهر شفقتیان، لیدرهای استقلال و پرسپولیس و جمع کثیری از هواداران و مشوقین برگزار شد.