بازتاب ورود تیم فوتبال ایران به روسیه در رسانه اسپانیایی

ساعت 14:36 پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷

مادرید - ایرنا - روزنامه ورزشی «موندو دپورتیوو» چاپ بارسلون در گزارشی نوشت: تیم ملی‌ ایران رقیب اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه، روز سه شنبه (15 خرداد) به عنوان نخستین تیم این بازی ها وارد مسکو شد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «موندو دپورتیوو» ادامه داد: در حالی‌ که بازی های جام جهانی‌ روز 14 ژوئن (24 خرداد) آغاز می شود، هواپیمای اعضای تیم ملی‌ ایران به سرمربیگری «کارلوس کی‌روش» پرتغالی در فرودگاه «ونوکووا» به زمین نشست و این تیم به کمپ باشگاه لوکوموتیو در مسکو انتقال یافت.
روزنامه اسپانیایی افزود: ایران اکنون 10 روز وقت دارد تا خود را برای نخستین دیدارش با تیم ملی‌ مراکش در ورزشگاه «زنیت آرنا» شهر سن پترزبورگ آماده کند .
موندو دپورتیوو در بخش دیگری از گزارش خود به سخنان کی روش اشاره می کند و می نویسد: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در بدو ورود به مسکو گفت که حضور در روسیه یک رویای به واقعیت تحقق یافته برای فوتبال ایران است.
وی همچنین گفت: ما این رویا را با کار و فداکار بسیاری به دست آوردیم و افتخاری که در بودن در اینجا احساس می‌ کنیم را افزایش می‌ دهد.
کی‌ روش تصریح کرد: ایران با بهترین تیم های جهان شانه‌ به شانه‌ خواهد شد. ما با اشتیاق برای حفظ این رویا تا بیشترین زمان ممکن به اینجا آمده ایم و امیدواریم که کار خود را طوری انجام دهیم که بهترین جام جهانی‌ در تمام دورانمان باشد.
بنا بر این گزارش، تیم ملی‌ فوتبال ایران در گروه دوم مسابقات جام جهانی‌ روسیه که به مدت یک ماه از 14 ژوئن آغاز خواهد شد با تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه شده است.
ایران در نخستین دیدار خود باید 15 ژوئن (25 خرداد 97) ساعت 18:30 به وقت ایران در ورزشگاه سنت پترزبورگ برابر مراکش، در دومین دیدار در ساعت 21:30 روز 20 ژوئن (30 خرداد 97) در ورزشگاه قازان به مصاف تیم ملی اسپانیا قهرمان پیشین جام جهانی فوتبال و در سومین بازی گروهی خود در ساعت 21:30 روز 25 ژوئن (4 تیر 97) در سارانسک با یاران کریستین رونالدو پرتغالی مدافع عنوان قهرمانی اروپا بازی می کند.
اروپام *5*491**1597
https://www.mundodeportivo.com/futbol/mundial/20180606/444133547922/iran-rusia-espana-portugal-marruecos.html

کلید واژه