فهرست تیم ملی برزیل برای جام جهانی 2018 اعلام شد

ساعت 16:49 سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی فوتبال برزیل یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی 2018 روسیه، فهرست 23 بازیکن خود را برای حضور در این تورنمنت مهم بین المللی اعلام کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تارنمای خبری دیلی میل با اعلام این خبر نوشت: ترکیب تیم برزیل شامل بازیکنان جوان و با تجربه و ترکیب کاملی برای کسب افتخار در این جام محسوب می شود.
در میان فهرست اعلام شده نام شش بازیکن شاغل در لیگ برتر انگلیس نیز دیده می شود.
دنی آلوز یکی از بازیکنانی است که به دلیل مصدومیت در فهرست جام جهانی 2018 روسیه حضور ندارد.
نیمار، ستاره برزیل که به تازگی از مصدومیت بازگشته، در صدر این فهرست قرار دارد. او هنوز برای پاری سن ژرمن به میدان نرفته است. انتظار می رود او نقش محوری برای برزیل در جام جهانی امسال ایفا کند.
رودریگو لاسمار پزشک تیم برزیل در این باره گفته است: نیمار را معاینه کرده و نتایج آن رضایت بخش بوده است.
وی گفت: او مراحل پایانی مصدومیت خود را طی می کند و به زودی می تواند تمریناتش را از سر بگیرد و در بازیهای دوستانه حضور یابد.
«تیته» سرمربی تیم ملی برزیل نیز اظهار داشت: با بهبودی نیمار بسیار قویتر می شویم، اما علاوه بر او سایر بازیکنان هم باید خوب بازی کنند.
گابریل ژسوس در این ترکیب قرار دارد. اما روبرتو فیرمینیو با اوج آمادگی، برای این پست با او رقابت می کند.
به گفته تیته، فیلیپه کوتینیو می تواند در میانه زمین و در جناحین بازی کند.
نکته قابل توجه در مورد این فهرست این است که فقط سه بازیکن شاغل در فوتبال این کشور در این جمع حضور دارند.
برزیل در جام جهانی امسال با تیم های سوئیس، کاستاریکا و صربستان هم گروه است.
فهرست 23 بازیکن تیم ملی برزیل به شرح زیر است:
دروازه بانان: آلیسون (رم)، ادرسون (منچسترسیتی)، کاسیو (کورینتیانس)
مدافعان: مارسلو (رئال مادرید)، دانیلو (منچسترسیتی)، فیلیپه لوییس (اتلتیکومادرید)، فاگنر (کورینتیانس)، مارکینیوش (پاری سن ژرمن)، تیاگو سیلوا (پاری سن ژرمن)، میراندا (اینتر میلان)، پدرو گرومل (گرمیو)
هافبک ها: ویلیان (چلسی)، فرناندینیو (منچسترسیتی)، پائولینیو (بارسلونا)، کوتینیو (بارسلونا)، کاسمیرو (رئال مادرید)، رناتو آکوستو (بیجینگ گوان)، فرد (شاختار دونتسک)
مهاجمان: نیمار (پاری سن ژرمن)، گابریل ژسوس (منچسترسیتی)، فیرمینیو (لیورپول)، داگلاس کاستا (یوونتوس)، تایسون (شاختار دونتسک)
ورزشی**1584**1597

کلید واژه