بیت‌آشور؛ سورپرایز کی‌روش که هدفش سفر با ایران به روسیه است

ساعت 16:49 سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

هدف بعدی مدافع ایرانی تیم فوتبال لس‌آنجلس اف‌سی، همراهی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود.

aa

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت شبکه تلویزیونی «ESPN» در گزارشی با عنوان «فراخوان‌های سورپرایزکننده» به بررسی بازیکنانی پرداخته که در لیست‌های ابتدایی اعلام شده توسط فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های عضو فیفا برای جام جهانی 2018، اسامی سورپرایزکننده‌ای بوده‌اند و یکی از بازیکنان استیون بیت‌آشور است.

در این گزارش آمده است؛ استیون بیت‌آشور در جام جهانی 2014 برزیل هم تیم ملی ایران را همراهی کرد، هر چند فرصتی بازی پیدا نکرد. از آن زمان تا همین یکشنبه اخیر این دفاع راست دیگر توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت نشده بود. بسیاری بر این باور بودند که صادق محرمی با توجه به عملکردی تأثیرگذاری که با پرسپولیس، قهرمان ایران داشته، به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد، اما کی‌روش، بیت‌آشور را انتخاب کرد.

این مدافع 31 ساله که متولد کالیفرنیای آمریکا است، در حال حاضر برای تیم لس‌آنجلس اف‌سی در لیگ فوتبال حرفه‌ای آمریکا (MLS) بازی می‌کند. کی‌‌روش البته اولین مربی نیست که این مدافع پرانرژی و سختکوش را به تیم ملی دعوت می‌کند، چرا که پیش از این یورگن کلینزمن، سرمربی وقت تیم ملی آمریکا در ماه آگوست 2012 او را به اردوی تیم ملی آمریکا دعوت کرد و حتی در بازی آمریکا مقابل مکزیک روی نیمکت این تیم نشست. اگر بیت‌آشور برای تیم ملی آمریکا بازی رسمی انجام می‌داد، اوضاع اکنون می‌توانست متفاوت باشد، اما با بازی نکردنش برای آمریکا، صلاحیت بازی برای ایران را پیدا کرد.

کی‌روش در سال 2013 از این موضوع استفاده کرد و بیت‌آشور را دعوت و او را با خود به جام جهانی 2014 برد. پس از جام جهانی برزیل، استیون اقدام به ترک ونکوور وایت‌کپس کرد و دو فصل برای تیم تورنتو اف‌سی بازی کرد و در نهایت در سال 2018 به تیم لس‌آنجلس اف‌سی پیوست. حالا بیت‌آشور دوباره به تیم ملی ایران فراخوانده شده است و هنوز باید تلاش کند تا در لیست 23 نفره و نهایی تیم ملی باشد. بر اساس نظر بیشتر هواداران، وریا غفوری از تیم استقلال تهران و رامین رضاییان از تیم اوستنده بلژیک بیش از استیون شانس قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ایران برای جام جهانی 2018 را دارند، اما در فوتبال نمی‌شود چیزی را حدس زد.

گل فوق‌العاده بیت‌آشور مقابل اف‌‌سی دالاس در اوایل ماه مِی، باید در این راه به او کمک کند. این نشان می‌دهد که استیون هنوز قدرت بازی رو به جلو را دارد و می‌توان روی تسلط وی به بازی حساب باز کرد. گام بعدی برای بیت‌آشور قرار گرفتن در پرواز تیم ملی ایران برای سفر به روسیه است.

انتهای پیام/

aa

کلید واژه