از کاپ جام حذفی در خرمشهر رونمایی شد

ساعت 20:24 چهار شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

فینال مسابقات جام حذفی بین دو تیم استقلال و خونه به خونه بابل در ورزشگاه نفت و گاز اروندان فردا از ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه برگزار می‌شود.

در این مراسم که در شلمچه و با حضور مسئولان سازمان لیگ و اصحاب رسانه و جمعی از مردم  برگزار شد، سازمان لیگ از جام قهرمانی این فصل رقابت‌های جام حذفی در مراسم خاصی رونمایی کرد. جام برای تبرک به شلمچه برده شد و بعد از آن هم به مسجد جامع و در پایان به استادیوم محل برگزاری مسابقه فینال انتقال داده شد.


حجت‌الله بهمنی، مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در حاشیه این مراسم ضمن تشریح دلایل برگزاری جام حذفی طی سه سال اخیر در شهر خرمشهر گفت: سال هاست جام حذفی کشور به نام جام آزادسازی خرمشهر شروع ادامه و پایان می پذیرفت اما نامی از خرمشهر به میان نمی آمد، با درایت رئیس فدراسیون؛ طی سه سال اخیر، فینال این بازی ها در خرمشهر برگزار می شود تا بدین وسیله دوباره نگاهها به این شهر و مظلومیت آن که سمبل مقاومت و ایستادگی مردم ایران است جلب شود و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و به خصوص استان خوزستان و شلمچه زنده نگه داشته شود

 

 

بهمنی در ادامه افزود: جامی هم که برای مسابقات تهیه شده، تصویری از مسجد خرمشهر و رزمندگان اسلام روی آن حک شده است، که توسط دو نخل به عنوان پایه نگهداری می شود که سمبل مردم مقاوم خرمشهر هستند. مدال جام حذفی هم برگرفته از پلاک رزمندگان اسلام به شکل خیلی زیبا و ساده طراحی شده و روی آن به نام مقدس« یا علی ابن ابی‌طالب» مزین شده است. 

این مدال و جام توسط خانواده های معظم شهدا و نصیر مقدری عکاس جانباز، در یادمان شهدای شلمجه متبرک شده و آن را به خرمشهر برده تا فردا بعد از بازی فینال به تیم برنده تقدیم کنیم.